Roszady na rynku dystrybucji

Autor: Parkiet 25 czerwca 2012 09:02

Roszady na rynku dystrybucji

Spółka Eurocash, po przejęciu Tradisu, ma już ponad 19 proc. rynku dystrybucji FMCG i jest zdecydowanym liderem. Drugie miejsce z zaledwie 5,5-proc. udziałem ma Makro. Wśród pozostałych firm są m.in. Selgros, Bać-Pol i Specjał. Ta ostatnia spółka zapowiada, że negocjuje duże przejęcie. Na rynku pojawiły się informacje, że może chodzić o Rabat. Do końca tego miesiąca zarząd Bomi czeka na oferty od zainteresowanych inwestorów - pisze "Parkiet".

Zmiana właściciela Rabatu byłaby w branży dużym wydarzeniem, ale nie zagroziłaby pozycji Eurocashu. Wiadomo, że on sam nie jest zainteresowany Rabatem. Na razie skupia się na integracji przejętego od Emperii pod koniec 2011 r. za prawie 1,1 mld zł Tradisu - czytamy w "Parkiecie".

Tymczasem Rabat to nie jest jedyna handlowa spółka, która wkrótce może zmienić właściciela. Podobnie jest w przypadku Emperii - tu chodzi jednak o segment detaliczny. Według zapowiedzi zarządu Emperii do końca czerwca ma zapaść decyzja w sprawie sprzedaży sieci Stokrotka lub fuzji z inwestorem branżowym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,50

  • Śr

    3,37

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9920

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane