Rovita: Mniejsza sprzedaż na eksport widoczna w wynikach

Autor: dlahandlu.pl 12 lutego 2018 12:09

W czterech kwartałach 2017 roku Grupa Rovita zrealizowała sprzedaż na poziomie blisko 265 mln zł, o prawie 32 mln zł mniej niż w porównywalnym okresie ubiegłego roku. W samym czwartym kwartale br. Grupa zanotowała obrót w wysokości 54 mln zł, tj. o 1 mln zł więcej niż w czwartym kwartale roku 2016. Niższy poziom obrotów w czterech kwartałach związany jest z mniejszą wartością sprzedaży wynikającą z działalności eksportowej.

Narastająco za cały rok Grupa Rovita wygenerowała zysk na każdym poziomie działalności. Na poziomie wyniku brutto, za cztery kwartały 2017 zysk ze sprzedaży wyniósł 2,6 mln zł, a na poziomie
wyniku brutto ponad 1,6 mln zł.

Struktura majątku i jego źródeł finansowania nie uległa zasadniczym zmianom. Dominującymi składnikami majątkowymi spółki pozostają aktywa obrotowe, stanowiące ponad 90% majątku. Zapasy stanowią nieco ponad 40% majątku obrotowego, a należności krótkoterminowe blisko 55% całości aktywów obrotowych.

Majątek spółki w całości finansowany jest zobowiązaniami krótkoterminowymi, wśród których ponad
połowę stanowią zobowiązania wobec dostawców, wartość pożyczek od podmiotów powiązanych
stanowi 35% ogółu pasywów, a 13% stanowią kredyty bankowe.
Pomimo trudnego otoczenia makroekonomicznego Rovicie udaje się realizować strategię średnioterminową umocnienia pozycji rynkowej przy jednoczesnym minimalizowaniu zagrożeń operacyjnych i finansowych - czytamy w raporcie.

Rovita zajmuje się dystrybucją następujących grup towarowych: słodyczy, kawy i herbaty, napojów, produktów zbożowych, przetworów owocowo-warzywnych, przypraw, dań gotowych, konserw, nabiału i tłuszczu. Firma obsługuje zarówno odbiorców detalicznych, jak i hurtowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    3,02

  • Min

    2,09

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4588

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane