Rovita z mniejszą sprzedażą po trzech kwartałach

Autor: dlahandlu.pl 10 listopada 2017 10:17

W trzech kwartałach 2017 roku Rovita S.A. zrealizowała sprzedaż na poziomie blisko 208 mln zł, o prawie 35 mln zł mniej niż w porównywalnym okresie ubiegłego roku. W samym trzecim kwartale spółka zanotowała obrót w wysokości 77 mln zł, o 2 mln zł więcej niż w trzecim kwartale 2016 roku.

Niższy poziom obrotów w trzech kwartałach br. związany jest z mniejszą wartością sprzedaży wynikającą z działalności eksportowej.
Pomimo niższych obrotów w trzech kwartałach 2017 roku Rovita wypracowała wyższy wynik na
sprzedaży – ponad 2,2 mln zł. W analogicznym okresie rok wcześniej wynik wyniósł 2,1 mln zł. W
samym trzecim kwartale br. Spółka osiągnęła zysk na sprzedaży na poziomie 1,2 mln zł.

Rovita wygenerowała zysk na każdym poziomie działalności, zarówno w samym trzecim kwartale 2017 roku, jak i trzech kwartałach narastająco. Na poziomie wyniku brutto, za trzy kwartały 2017 roku zysk wyniósł blisko 1,6 mln zł.

Struktura majątku i jego źródeł finansowania nie uległa zasadniczym zmianom. Dominującymi składnikami majątkowymi spółki pozostają aktywa obrotowe, stanowiące 90 proc. majątku. Zapasy stanowią 30 proc. majątku a należności krótkoterminowe 60 proc. całości aktywów. Majątek spółki w całości finansowany jest zobowiązaniami krótkoterminowymi, wśród których ponad 47 proc. stanowią zobowiązania wobec dostawców, wartość pożyczek od podmiotów powiązanych stanowi 22 proc. ogółu pasywów a 17 proc. stanowią kredyty bankowe. To co wymaga podkreślenia to fakt, iż po kilku latach rentownej działalności Rovita odbudowała swoje kapitały własne, które na koniec trzeciego kwartału 2017 roku ponownie uzyskały wartość dodatnią - podała spółka.

Przeczytaj także:

Rovita zajmuje się dystrybucją następujących grup towarowych: słodyczy, kawy i herbaty, napojów, produktów zbożowych, przetworów owocowo-warzywnych, przypraw, dań gotowych, konserw, nabiału i tłuszczu. Firma obsługuje zarówno odbiorców detalicznych, jak i hurtowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Karol 2017-11-10 15:45:05

  Mozę e-commerce jako kierunek rozwoju?

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,99

 • Śr

  6,44

 • Min

  4,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane