RUCH chce wyłączenia spoza ustawy firm realizujących sprzedaż na powierzchniach nie większych niż 40 mkw.

Autor: www.dlahandlu.pl 15 lutego 2016 11:22

RUCH chce wyłączenia spoza ustawy firm realizujących sprzedaż na powierzchniach nie większych niż 40 mkw. Fot. Ruch

W odpowiedzi na projekt ustawy o opodatkowaniu sprzedaży detalicznej RUCH kierując się nie tylko interesem ekonomicznym własnym, ale tysięcy drobnych przedsiębiorców, zgłasza propozycję polegającą na wyłączeniu spoza ustawy firm prowadzących sieci kiosków bądź, szerzej, obiektów handlowych, realizujących sprzedaż na powierzchniach nie większych niż 40 mkw. - pisze Igor Chalupec, prezes zarządu RUCH w opinii przesłanej do premiera i ministra finansów.

Spółka chce również wyłączenia spoza ustawy prasy i biletów komunikacji miejskiej jako kategorii o istotnym znaczeniu społecznym.

- (...) Biorąc pod uwagę ogólną kondycję obrotu kioskowego, który opiera się głównie na kategoriach nisko marżowych i uzyskuje przez to niewielki dochód, obciążenia finansowe powstałe w wyniku uchwalenia podatku od sprzedaży detalicznej, zagrożą egzystencji tysiąca kioskarzy będących w istocie polskimi drobnymi przedsiębiorcami współpracującymi z RUCH, mogąc doprowadzić do upadku większości z nich. Podatek ten może bowiem stanowić dla nich na tyle duże obciążenie, że - gdy już teraz działają na skraju ekonomicznej opłacalności - dalsze prowadzenie działalności przestanie się opłacać, w efekcie czego będą musieli z niej po prostu zrezygnować - czytamy w piśmie prezesa RUCH.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,72

  • Min

    2,90

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8646

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 684371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane