Ruszyło nowe targowisko w Słubicach o pow. 16 tys. mkw.

Autor: PAP 23 października 2011 16:24

W przygranicznych Słubicach otwarto nowoczesny bazał, który powstał na gruzach poprzedniego, zniszczonego przez pożar w 2007 roku.

Aleje, wzdłuż których znajdują się pawilony handlowe i usługowe, są zadaszone, a sam obiekt należy do jednych z najnowocześniejszych tego typu w kraju. Bazar ma system ostrzegania przed zadymieniem i niezbędne wyposażenie przeciwpożarowe.

Łączna powierzchnia bazaru to 16 tys. metrów kwadratowych. Na tym terenie znajduje się 425 stanowisk handlowych, są też parkingi i toalety.
Słubicki bazar to miejsce od lat chętnie odwiedzane przez mieszkańców pobliskiego Frankfurtu nad Odrą, to także jeden z największych "zakładów pracy" w ok. 17-tysięcznych Słubicach.

Przez ostatnie lata w Słubicach funkcjonowało prowizoryczne targowisko zastępcze, ale warunki do handlu były tam dalekie od ideału.
Budowę nowego bazaru w całości sfinansowali kupcy. Inwestycja trwała ponad cztery lata i kosztowała ok. 14 mln zł. Gmina w postaci ulg za dzierżawę terenu ma zwrócić handlowcom część wydatków poniesionych na budowę infrastruktury.

Funkcjonujące od 1991 roku targowisko w granicznych Słubicach legło w gruzach w nocy z 10 na 11 stycznia 2007 roku. Spaliły się niemal wszystkie z ok. 1,2 tys. stoisk wraz z wyposażeniem i towarami. Jesienią 2007 roku zawiązało się stowarzyszenie kupców, które rozpoczęło starania na rzecz odbudowy targowiska. Sprawa dotycząca pożaru została po apelacji prawomocnie umorzona jesienią 2008 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,69

  • Śr

    6,18

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9044

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane