PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Rynek papierosów może skurczyć się nawet o 40 proc.

Autor: Rzeczpospolita 14 grudnia 2012 08:50

Komisja Europejska chce zakazać sprzedaży papierosów mentolowych oraz slimów. Straty dla naszego budżetu i firm sięgną miliardów, ale rząd zwleka z reakcją - pisze "Rzeczpospolita".

Na środę zaplanowane jest posiedzenie komisarzy, na którym mają przyjąć projekt unijnej dyrektywy tytoniowej. Wszystko wskazuje, że znajdą się tam przepisy katastrofalne dla polskiej gospodarki - pisze "Rz".
Urzędnicy unijni chcą m.in. zakazać sprzedaży papierosów mentolowych. Z rynku miałyby zniknąć również papierosy cienkie oraz długie, tzw. setki. Nową dyrektywą, nad którą prace nabrały w ostatnim czasie tempa, żyje cała Europa. O planach zakazania produkcji slimów i papierosów mentolowych oraz wprowadzenia ostrzeżeń obrazkowych napisał wczoraj niemiecki dziennik "Bild Zeitung".
Przyjęcie dyrektywy w tym kształcie spowodowałoby, że rynek papierosów skurczyłby się o blisko 40 proc. Oznacza to, że tylko z tytułu podatków VAT i akcyzy wpływy do budżetu państwa mogą być mniejsze nawet o 10 mld zł. Zagrożone są także tysiące miejsc pracy. Według szacunków producentów w samych fabrykach papierosów pracę może stracić 2-3 tys. osób z około 6 tys. zatrudnionych obecnie - czytamy w "Rz".

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    6,14

  • Min

    4,66

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane