Rząd przeciwny wprowadzeniu zakazu handlu w każdą niedzielę

Autor: PAP 21 stycznia 2014 19:56

Rząd negatywnie ocenia propozycje zmian w Kodeksie Pracy i jest przeciwny wprowadzeniu zakazu pracy placówek handlowych w każdą niedzielę - poinformowało CIR w komunikacie po posiedzeniu rządu.

"Rząd negatywnie ocenia poselskie propozycje zmian w Kodeksie Pracy i jest przeciwny prowadzeniu dalszych prac nad tym dokumentem. Przewidywane zmiany dotyczą przede wszystkim wprowadzenia zakazu pracy placówek handlowych w każdą niedzielę" - napisano w komunikacie po posiedzeniu Rady Ministrów.

"Zdaniem rządu, obecnie istnieją już pewne ograniczenia dotyczące handlu w niedziele. Są to rozwiązania kompromisowe, w których pogodzono interesy pracowników, pracodawców i konsumentów. Dalsze ingerowanie w system handlu mogłoby oznaczać ograniczenie liczby miejsc pracy dla pracowników zatrudnionych w placówkach handlowych i przedsiębiorstwach współpracujących (hurtowniach, firmach transportowych i dostawczych) oraz punktach usługowych funkcjonujących w centrach handlowych (pralniach, kawiarniach). Szacuje się, że skutkiem zamknięcia sklepów w niedziele byłaby likwidacja ok. 11 tys. etatów" - dodano.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Monia 2014-02-02 15:00:26

  zgadzam sie z poprzednikami,ja pracuję w niedzielę po 9 godzin,gdzie w tym czasie powinnam spędzac czas z moimi małymi dziecmi,zamknąć sklepy w niedzielę

 • Paweł 2014-01-24 22:09:04

  drugie tyle etatów zniknęło w ostatnim roku z powodu instalowania kas samoobsługowych

 • przedsiębiorca 2014-01-22 17:19:20

  Wstyd dla rządzących, że popierają handel w niedziele, ale sami pracują tylko 5 dni w tygodniu i grubą kasę biorą. Proszę opublikować dane ile padło mikro i małych przedsiębiorstw oraz firm jednoosobowych, to dopiero będzie postrach dla Tych WSZYSTKICH popierających handel w niedzielę.

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  3,79

 • Śr

  2,14

 • Min

  1,35

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane