Rzeszowskie targowisko może zostać zlikwidowane

Autor: gazeta.pl 10 grudnia 2014 13:09

Władze Rzeszowa zastanawiają się, co mogłoby powstać w miejscu targowiska przy Wyspiańskiego - podaje gazeta.pl.

Targowisko przy Wyspiańskiego zajmuje powierzchnię blisko 4 tys. mkw. powierzchni. Są tam 63 pawilony zgrupowane w cztery zespoły o zadaszonych przejściach oraz zadaszone stoły do handlu, których powierzchnia łącznie to 382 mkw. Na stołach handel odbywa się tylko w czwartki. Pozostałe pawilony są własnością prywatną. Targowisko rocznie generuje dochody w wysokości ok. 50 tys. zł.

Nowe targowisko ma powstać nad Wisłokiem. Prowadzić do niego będzie droga będąca przedłużeniem al. Rejtana. Jest ona obecnie budowana. W przyszłym roku rozpocząć się ma budowa targowiska. Zakończenie tej inwestycji planowane jest na 2016 rok. Nowe targowisko zająć ma działkę o powierzchni prawie dwóch hektarów. Powstanie przy nim parking na ponad 200 samochodów. Oprócz miejsc do handlu na placu powstać ma budynek administracyjny, sanitarny, a także 54 pawilony handlowe. Na tym terenie jest także zarezerwowane miejsce pod budowę hali targowej - czytamy w gazecie.pl.

Targowisko przy ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie to jedna z inwestycji zrealizowanych za rządów prezydenta Andrzeja Szlachty. Powstało w 2002 roku. Jego budowa kosztowała budżet miasta blisko 0,5 mln zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane