PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Są pieniądze na modernizację targowisk na Mazowszu

Autor: PAP 4 lipca 2012 20:02

25,1 mln zł zostanie przeznaczonych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na modernizację 27 targowisk w mazowieckich miejscowościach - odpowiednie umowy podpisano w środę w Warszawie. Targowiska mają zyskać m.in. zadaszenie, dostęp do prądu i bieżącej wody.

Jak powiedział przed podpisaniem umów marszałek Mazowsza Adam Struzik, zawarte w środę umowy na dofinansowanie inwestycji w modernizację targowisk mają "ucywilizować" handel w tych miejscach. Wyraził nadzieję, że lepsze warunki handlu poprawią nie tylko sytuację kupców i zachęcą klientów, ale także będą impulsem rozwojowym dla całych miejscowości. Po modernizacji targowiska zyskają utwardzone podłoże, oświetlenie, sanitariaty i parkingi. Część stoisk będzie zadaszona. Przynajmniej połowa miejsca ma być przeznaczona dla sprzedawców produktów rolno-spożywczych.

Targowiska zostaną zmodernizowane w: Skaryszewie, Gąbinie, Otwocku, Sobienie-Jeziorach, Nasielsku, Łochowie, Łosicach, Białobrzegach, Wołominie, Pomiechówku, Mińsku Mazowieckim, Nowym Dworze Mazowieckim, Jednorożcu, Krasnosielcu, Czerwińsku nad Wisłą, Myszyńcu, Jadowie, Bieżuniu, Nowym Mieście, Błędowie, Cegłowie, Wyszogrodzie, Mrozach, Kałuszynie, Strzegowie, Nowym Mieście nad Pilicą oraz Chorzelach.

Maksymalna kwota dofinansowania modernizacji to 1 mln zł. Samorządy mogły ubiegać się o dofinansowanie maksymalnie w wysokości 75 proc. kosztów inwestycji, czyli jedną czwartą musiały wyłożyć same. Po zakończeniu przebudowy każde z 27 targowisk zostanie opatrzone nazwą "Mój rynek".

Według przedstawionych przez mazowiecki urząd marszałkowski danych na 2010 r., na Mazowszu było 311 stałych targowisk, czyli najwięcej wśród wszystkich województw w kraju. Znaczna część z nich jest jednak zaniedbana, bez dostępu do prądu i wody.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7692

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane