Sanepid wkroczył do sklepów z dopalaczami

Autor: TVN24 2 października 2010 17:27

Sanepid wkroczył do sklepów z dopalaczami

Inspektorzy sanepidu w asyście policji wkroczyli do sklepów z dopalaczami w całym kraju - podała telewizja TVN 24. - Jak poinformował rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jan Bondar najprawdopodobniej wszystkie 850 takich punktów zostanie zamkniętych. Sanepid nakazał wycofanie z obrotu na terenie całego kraju dopalacza o nazwie "Tajfun" i innych wyrobów o podobnym działaniu.

Rzecznik GIS dodał, iż pobrane próbki towaru trafią do analizy laboratoryjnej. Akcja, w której uczestniczy kilkuset inspektorów, wspieranych przez 3 tys. policjantów, ma zakończyć się jeszcze dzisiaj.

- Prowadzimy kontrolę na polecenie minister zdrowia Ewy Kopacz, w związku z licznymi przypadkami zatruć dopalaczami. Pani minister uznała, że jest to stan zagrażający zdrowiu publicznemu - powiedział Bondar.

W związku z tym - jak dodał - p.o. Główny Inspektor Sanitarny Przemysław Biliński zarządził kontrolę, która - zaznaczył - pozwala na wycofanie artykułów zagrażających zdrowiu publicznemu i umożliwia zamknięcie sklepów, które je oferują.

W Sejmie trwają już prace nad projektem nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Według projektu będzie też możliwe wstrzymanie nawet na 1,5 roku sprzedaży substancji, która może być szkodliwa dla zdrowia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9338

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane