ŚDM: W sklepach towaru nie brakuje, ale klientów jest mało

Autor: PAP 26 lipca 2016 13:29

W sklepach spożywczych w centrum Krakowa towaru nie brakuje; zapasy zostały zrobione wcześniej. Sprzedawcy narzekają jednak, że klientów jest mało. "Grupy wchodzą i wychodzą, zainteresowanie jest niewielkie" - mówiła kierowniczka jednego ze sklepów.

Grupy pielgrzymów, które przyjeżdżają do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży są zdyscyplinowane i przemieszczają się przez miasto wspólnie. Mają określony plan dnia; nie widać, by jakieś osoby od grupy się odłączały, by np. zrobić zakupy, kupić pamiątki.

W sklepach niczego więc nie brakuje, poza… klientami. Kierowniczka z jednego z sieciowych sklepów spożywczych, pani Anna mówiła PAP we wtorek rano, że zapasy zostały zrobione z wyprzedzeniem. "Wchodzą wycieczki, ale niewiele rzeczy kupują" - powiedziała.

To samo twierdziła pani Bożena, ze sklepu w śródmieściu. Jak mówiła, w związku z ŚDM dostawy towaru odbywają się tylko nocą, co jest uciążliwe. "Mam znajome w innych sklepach, które nawet do godz. 3 w nocy musiały zostać, by przyjąć towar. Ale trzeba sobie jakoś radzić" - powiedziała. Dodała, że najważniejsze, by na półkach były podstawowe rzeczy - woda, mleko i pieczywo. "Jak na razie mam wszystko" - podkreśliła.

Także w aptekach, w których był reporter PAP nie widać było ruchu - ani turystów ani mieszkańców Krakowa. Farmaceutki zapewniły, że mają zapasy najważniejszych leków. "Z odpowiednim wyprzedzeniem zaplanowałam dostawy" - powiedziała jedna z nich, pani Aneta.

Klientów nie było także w innych punktach handlowych. Pan Adam, kierownik księgarni na jednej z ulic prowadzących do Rynku Głównego zastanawiał się nawet, czy skrócić czas pracy niektórym pracownikom albo zmniejszyć liczbę personelu. "Mamy wystarczająco dużo książek, ale na razie nie widzimy większego ruchu" - powiedział.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    2,19

  • Śr

    1,71

  • Min

    1,09

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8535

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane