Sedal zapowiada otwarcia kolejnych sklepów

Autor: dlahandlu.pl 13 października 2010 21:24

Wiceprezes sieci Sedal Marek Szydłowski zapowiedział w rozmowie z portalem www.dlahandlu.pl otwarcie dwóch nowych placówek handlowych do końca bieżącego roku. Nowe lokale zostaną uruchomione w Zduńskiej Woli oraz w Sycowie.

Wiceprezes zdradził również, że nowe sklepy bądą w formacie ok. 600-700 mkw. Zatem pomimo trudności z otwieraniem nowych lokali w większym formacie, ze względu na trudność pozyskania takich lokalizacji, Sedal nie zamierza rezygnować ze swojej starej strategii rozwoju.

Firma przymierza sie także do otwarcia trzecie placówki na początku 2011 roku. Będzie to 23 sklep należący do sieci.

Polityka inwestycyjna firmy, opiera się głównie na wynajmowaniu lokali handlowych, a tylko w wyjątkowych przypadkach na zakupie obiektu lub gruntu
pod budowę nowego sklepu. Najlepszym rozwiązaniem dla sieci jest przejmowanie lokali sklepów już działających, które z różnych powodów nie są
w stanie wytrzymać konkurencji i utrzymać się na rynku.

Sedal zarządza obecnie siecią ponad 20 sklepów w województwie łódzkim, wielkopolskim i opolskim o powierzchni od 140 do 800 mkw. Firma posiada centralę logistyczną w Wieluniu, z której zaopatrywane są również inne sieci, drobne sklepy oraz odbiorcy hurtowi. We wrześniu ubiegłego roku jedynym, stuprocentowym udziałowcem Sedala stała się spółka Arko.

 


 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    2,39

  • Śr

    1,66

  • Min

    1,09

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9920

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane