PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Sery topione z dopłatą i jednoczesnym zakazem sprzedaży w szkołach

www.portalspozywczy.pl 2 września 2015 10:51

Aktualnie polskie prawo przewiduje równolegle dopłaty do serów topionych i zakaz sprzedaży tych produktów - wszystko w tej samej szkole i z tych samych prozdrowotnych względów – powiedział serwisowi portalspożywczy.pl Marcin Hydzik, prezes Związku Polskich Przetwórców Mleka.

 - Mimo uwag zgłaszanych do tego wykazu przez Związek Polskich Przetwórców Mleka, Ministerstwo Zdrowia pozostało nieugięte i nie dopuściło do sprzedaży w szkołach m.in. serów topionych, zawierających najwyraźniej zbyt dużo tłuszczu mlecznego zdaniem Ministerstwa Zdrowia, jednocześnie rozporządzenie podpisane przez ministra Zembalę nie zabrania sprzedaży kanapek, w skład których wchodzą masło i sery – tj. dwa podstawowe składniki sera topionego. Już sam ten fakt mógłby się wydawać absurdalny, ale jednak nie to jest w tej sprawie najciekawsze – mówi Hydzik.

Zwraca uwagę, że funkcjonujący w Polsce od 2007 r. program "Mleko w szkole" przewiduje dopłaty m.in. do dostarczanych do szkół serów topionych zawierających minimum 40 proc. tłuszczu. - Teraz mimo obowiązywania wcześniejszych wytycznych, serki zostały zakazane i wycofane ze sprzedaży w sklepikach szkolnych – mówi szef ZPPM.

Więcej na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • yoyo 2015-09-02 11:25:36

    ło matko, prezesie - widziałeś szkolny sklepik kiedyś? a widziałeś tam kiedyś serek topiony? No zakazali sprzedaży czegoś czego nigdy nie było. I powiem tak - i dobrze bo już widzę jakieś obrzydliwe ciastko które radosny producent zakwalifikował jako serek topiony bo dla pinindzy wszystko jest możliwe.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8001

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane