Sery topione z dopłatą i jednoczesnym zakazem sprzedaży w szkołach

www.portalspozywczy.pl 2 września 2015 10:51

Aktualnie polskie prawo przewiduje równolegle dopłaty do serów topionych i zakaz sprzedaży tych produktów - wszystko w tej samej szkole i z tych samych prozdrowotnych względów – powiedział serwisowi portalspożywczy.pl Marcin Hydzik, prezes Związku Polskich Przetwórców Mleka.

 - Mimo uwag zgłaszanych do tego wykazu przez Związek Polskich Przetwórców Mleka, Ministerstwo Zdrowia pozostało nieugięte i nie dopuściło do sprzedaży w szkołach m.in. serów topionych, zawierających najwyraźniej zbyt dużo tłuszczu mlecznego zdaniem Ministerstwa Zdrowia, jednocześnie rozporządzenie podpisane przez ministra Zembalę nie zabrania sprzedaży kanapek, w skład których wchodzą masło i sery – tj. dwa podstawowe składniki sera topionego. Już sam ten fakt mógłby się wydawać absurdalny, ale jednak nie to jest w tej sprawie najciekawsze – mówi Hydzik.

Zwraca uwagę, że funkcjonujący w Polsce od 2007 r. program "Mleko w szkole" przewiduje dopłaty m.in. do dostarczanych do szkół serów topionych zawierających minimum 40 proc. tłuszczu. - Teraz mimo obowiązywania wcześniejszych wytycznych, serki zostały zakazane i wycofane ze sprzedaży w sklepikach szkolnych – mówi szef ZPPM.

Więcej na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • yoyo 2015-09-02 11:25:36

  ło matko, prezesie - widziałeś szkolny sklepik kiedyś? a widziałeś tam kiedyś serek topiony? No zakazali sprzedaży czegoś czego nigdy nie było. I powiem tak - i dobrze bo już widzę jakieś obrzydliwe ciastko które radosny producent zakwalifikował jako serek topiony bo dla pinindzy wszystko jest możliwe.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,49

 • Śr

  3,41

 • Min

  2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8711

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane