Sieć AS Market zostanie przejęta przez Maxima Grupe?

www.portalspozywczy.pl 26 listopada 2013 14:43

Sieć AS Market zostanie przejęta przez Maxima Grupe?

Do UOKiK wpłynął wniosek o pozwolenie na przejęcie kontroli nad PPHU Edbol z Bydgoszczy przez cypryjski fundusz Tresento Holdings Limited. Podmiot ten przejął ponad rok temu koszalińską sieć handlową Sano. Według nieoficjalnych informacji cypryjski fundusz jest powiązany z litewską Maxima Grupe.

Bydgoskie przedsiębiorstwo Edbol to fabryka galanterii czekoladowej, która produkuje czekolady, praliny i ciastka pod marką Amadeo. Trzeba jednak zaznaczyć, że firma ma w swoim portfolio także lokalną sieć ponad 10 supermarmarketów AS Market. Sieć posiada własny zakład garmażeryjny, cukierniczy i piekarnię.

Maxima Grupe to spółka holdingowa należąca do grupy kapitałowej litewskiego przedsiębiorcy Nerijusa Numaviciusa. W ubiegłym roku firma przejęła lubelską sieć Aldik Nova. Koncern ma w Polsce kilkanaście spółek zależnych, które zajmują się m.in. produkcją i sprzedażą słodyczy. Firma prowadzi także około 450 sieć sklepów wielkopowierzchniowych, na terenie Litwy, Łotwy, Estonii i Bułgarii. Skonsolidowany obrót Grupy UAB MAXIMA wzrósł w 2012 r. o 5,8 proc. w porównaniu do 2011 r. i wyniósł 8,217 mld LTL (ok. 9,9 mld zł). Najmniejsze wzrosty (3,6 proc.) zanotowała litewska spółka MAXIMA LT. Obroty polskiej sieci wyniosły 87 mln LTL czyli ok. 105 mln zł (liczone od dnia nabycia przedsiębiorstwa czyli 1 marca 2012).

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,45

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane