PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Sieć Gama ruszy wiosną przyszłego roku, od razu z 500 sklepami

Autor: dlahandlu.pl 29 września 2010 13:13

Sieć Gama ruszy wiosną przyszłego roku, od razu z 500 sklepami

Stworzą ją placówki 54 spółdzielni współpracujących z PSD. Obecnie jest ich niemal pół tysiąca. - Wreszcie mamy do czynienia z kompletnym projektem handlowym, gdzie zakupy i sprzedaż powiązane są w jeden, logiczny system. Naturalną konsekwencją tej sytuacji jest stworzenie wspólnego logotypu. To początek jednolitej sieci handlowej - mówi Wojciech Gach, przewodniczący Rady Prezesów PSD i prezes PSS Społem Zakopane.

Jak informowaliśmy wcześniej, decyzję o wyborze nazwy i logo poprzedziła analiza badań przeprowadzonych specjalnie na potrzeby spółdzielni. Uwzględniały one m.in. typologie i zróżnicowane potrzeby poszczególnych grup klientów sklepów spożywczych. Spółdzielcy zapoznali się także z wynikami badań przeprowadzonych latem przez renomowany instytut, który sprawdzał reakcje klientów wybranych PSS-ów w kraju na konkretne propozycje logo. Podejmując strategiczną decyzję Partnerzy PSD wybrali nazwę Gama, opatrzoną pomarańczowo-zielonym logo.

- Nazwa ma odzwierciedlać bogactwo oferty spółdzielczych sklepów. Zastosowana w logo czcionka łączy w sobie klasykę z nowoczesnością, co oddaje także nową jakość w działalności sklepów współpracujących z PSD, połączoną z najlepszymi tradycjami polskiej spółdzielczości. Kolory - pomarańczowy i zielony - odwołują się do ambicji i energii w działaniu, a także harmonii i obfitości - podkreśla Małgorzata Więch, członek zarządu PSD.

Partnerski Serwis Detaliczny S.A. to spółka powołana w ramach Grupy Emperia do pracy na rzecz Spółdzielni Społem. Działa w aspekcie handlowym, operacyjnym i marketingowym. W imieniu uczestniczących w projekcie spółdzielni PSD zawiera umowy z dostawcami i producentami, przynosząc Spółdzielcom korzyści w postaci bezpieczeństwa dostaw, poprawy warunków handlowych, nowoczesnych rozwiązań informatycznych czy obniżenia dodatkowych kosztów działalności.

Pakiet działań operacyjnych między PSD i spółdzielniami ma charakter nieobligatoryjny. Spółdzielcy sami wybierają te elementy, które uznają za przydatne. Dodatkowo, umowa daje dowolność funkcjonowania placówek i możliwość wyjścia z projektu bez konsekwencji. W zamian Spółdzielcy zobowiązują się, że ich głównymi dostawcami będą spółki dystrybucyjne Grupy Handlowej Emperia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,99

  • Śr

    6,85

  • Min

    5,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane