Sieć Kefirek wprowadza do oferty produkty ekologiczne

Autor: dlahandlu.pl 8 lipca 2011 11:59

Małopolska sieć sklepów na początku czerwca rozpoczęła współpracę z największym dystrybutorem ekologicznych produktów w Polsce, firmą Biofuturo Trade Sp. z o.o. Produkty ekologiczne znalazły się w 18 krakowskich Kefirkach oraz w placówkach w Oświęcimiu i w Myślenicach.

Nowy asortyment to przede wszystkim propozycja dla tych klientów, którzy poszukują ekologicznych produktów najwyższej jakości do tej pory dostępnych głównie w małych sklepach specjalistycznych oraz większych hipermarketach.

Oferta produktów bio została opracowana na podstawie profilu konsumentów i charakterystyki całej sieci sklepów Kefirek. - Sukces z wprowadzenia oferty produktów ekologicznych do szerokiej oferty, jaką ma Kefirek jest silnie uzależniony od odpowiedniego jej dopasowania do profilu konsumentów, ich upodobań, przyzwyczajeń oraz średniej wartości koszyka zakupowego. Asortyment obejmuje przede wszystkim najlepiej rotujące ekologiczne produkty niskoprzetworzone z ziaren zbóż i warzyw. Blisko 50 indeksów z których już mogą wybierać małopolscy klienci sklepów to m.in. ekologiczne kasze, mąki, makarony, mieszanki płatków śniadaniowych i musli oraz przetwory warzywne  mówi Grzegorz Maliszewski, marketing and PR manager Biofuturo Trade Sp. z o.o.

Trzon oferty stanowią produkty pod marką własną Biofuturo oraz produkty czeskich marek Biolinie i Bioharmonie. Na półce znalazły się również napoje zbożowe włoskiej marki IsolaBio, ciastka polskiej firmy Ekoprodukt i polskie makarony bio firmy Malwa.

Wprowadzeniu produktów do sieci towarzyszą również szkolenia dla obsługi i kierowników wszystkich placówek, które posiadają ofertę eko. Prowadzone przez Biofuturo szkolenia dotyczą właściwości produktów ekologicznych, głównych idei rolnictwa ekologicznego oraz unijnych rozporządzeń z nim związanych znajomość głównych idei rolnictwa ekologicznego, przełoży się bezpośrednio na budowanie świadomości konsumentów.

Firma Biofuturo zadbała również o to by produkty były odpowiednio wyeksponowane w ofercie sklepu. W każdej placówce regał został wyróżniony specjalną nadstawką oraz voblerami z unijnym logo rolnictwa ekologicznego. Wsparcie marketingowe to również przygotowana przez Biofuturo dla sieci Kefirek ulotka informacyjna zawierająca podstawowe informacje o rolnictwie ekologicznym.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • grabiec 2011-08-31 18:31:53

  Posiadam lokal handlowy o pow.140m z parkingiem w centrum Wieliczki .Chetnie wynajme na sklep spozywczy KEFIREK ktorego nie ma w tym miescie kontakt tel.509 501 883 pozdrawiam

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,89

 • Śr

  3,25

 • Min

  0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9961

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane