Sieć Sokół: Duże znaczenie dla atrakcyjności sklepu mają promocje

Autor: Nasz Kolporter 11 grudnia 2013 11:01

Sieć Sokół: Duże znaczenie dla atrakcyjności sklepu mają promocje

Firma Handel Pomorza powstała w 2009 roku z inicjatywy właścicieli 8 sklepów, którzy zostali udziałowcami spółki. - Dzisiaj zrzeszamy 136 sklepów Sokół. 48 z nich funkcjonuje w tzw. franczyzie twardej - mówi Jacek Markowski, prezes spółki, która jest kontrahentem departamentu dystrybucji FMCG Kolportera.

Firma pozyskuje również środki na projekty dotowane przez Unię Europejską. - Udało nam się zdobyć pieniądze między innymi na ciekawe szkolenia dla naszego personelu. To ważne, żeby pracownicy cały czas udoskonalali swoje umiejętności, chociaż uważam, że w tej pracy najważniejszy jest charakter człowieka. Obsługa jest niezwykle istotna, sprzedawca musi dbać o klienta zarówno w małym sklepie, jak i bardzo dużym. Kupujący musi wychodzić od nas w pełni zadowolony - przekonuje prezes Handlu Pomorza, a jednocześnie właściciel trzech punktów.

W sieci sklepów Sokół funkcjonują sklepy różnej wielkości - o powierzchni od 150 do 1 200 metrów kwadratowych. Dlatego nie sposób zastosować podobnego ułożenia towarów, czy wprowadzić identyczną konfigurację regałów wewnątrz sklepów. - Postawiliśmy na to samo logo, a także staramy się, żeby wszędzie klient mógł kupić te same produkty. A są one przeróżne, nie ograniczamy się do jednej grupy mieszkańców, dlatego są u nas artykuły spożywcze z tej niższej półki, ale też te z grupy „premium", czyli bez wątpienia droższe. W naszych sklepach mile widziany jest każdy klient, niezależnie od zawartości portfela i staramy się tak dobrać asortyment, żeby wszyscy byli zadowoleni. Z naszego doświadczenia wynika, że jest to możliwe - przekonuje w rozmowie z "Naszym Kolporterem" Jacek Markowski. 

Duże znaczenie dla atrakcyjności sklepu mają promocje. - A te mamy naprawdę przeróżne. Uważam, że wiele zależy od rodzaju produktu, dlatego każda forma może być skuteczna. W tym elemencie handlowiec powinien być elastyczny - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,89

  • Śr

    3,40

  • Min

    1,95

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane