Sklep AD 2017: Sprzedawaj komplementarnie - gin i limonka

Autor: www.dlahandlu.pl za Gfk 1 lutego 2017 14:20

Współcześni konsumenci chcą, aby sklepy wystawiały obok siebie produkty komplementarne, zaspokajające określone potrzeby, na przykład gin i limonki.

Jak podaje Gfk, jedna piąta (22 proc.) kupujących na całym świecie robi zakupy w sklepach stacjonarnych, ponieważ mogą tam nabyć jednocześnie wiele produktów. To piąty najczęściej podawany powód zakupów w sklepie.

W sklepie stacjonarnym wybór wiąże się z realnym doświadczaniem produktów. Głównym powodem dokonywania zakupów w sklepie stacjonarnym dla 46 proc. kupujących na świecie jest chęć obejrzenia i dotknięcia produktów przed ich zakupem. Dla kupujących w internecie istotniejsza jest cena. Ponad połowa (52 proc.) z nich robi zakupy online, aby oszczędzić pieniądze.

Ponadto, jak już wskazywała firma badawcza Gfk, współcześni konsumenci pragną przejrzystych i stałych cen. Szczególnie, że to jednocześnie często konsumenci internetowi (connected consumers), których od dostępu do porównywarki cenowej dzieli odległość jednego kliknięcia.

Ponad połowa (61 proc.) kupujących na świecie przyznaje, że spodziewają się jednakowych cen niezależnie od miejsca zakupu produktów. Wskaźnik ten jest wysoki dla wszystkich grup, najwyższy zaś wśród młodych, zarówno na wschodzących rynkach jak Brazylia (71 proc.), Turcja (70 proc.) i Indie (80 proc.), jak i także tych dojrzałych i biegłych technologicznie, jak Wielka Brytania (65 proc.) czy USA (66 proc.).

Aby zażądać wyższej ceny, trzeba zaproponować kupującym dodatkową wartość – w postaci przedłużonej gwarancji lub produktu o wyższej jakości, pod ekskluzywną marką. Sklepy z kolei reagują w takich sytuacjach dodając kolejne usługi, jak np. kawiarnie czy miejsca zabaw dla dzieci, nie zaś przez stosowanie wyższych cen.

Lepsze rozumienie zachowań kupujących, gwarancja ceny i wyjątkowość oferty będą stanowiły klucz do sukcesu w handlu detalicznym przyszłości.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 703894

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane