Sklep całodobowy wymaga lepszej ochrony

Autor: dlahandlu.pl 2 lipca 2010 08:03

Sklep całodobowy wymaga lepszej ochrony

Zdaniem Sławomira Wagnera, prezesa zarządu Polskiej Izby Ochrony, właściciele sklepów całodobowych, w których sprzedaje się alkohol, powinni rozważyć wynajęcie ochroniarzy. - Taka decyzja jest uzależniona od miejsca prowadzonej działalności, wielkości sklepu i utargu w tym czasie - mówi prezes PIO.

Ze względu na możliwe incydenty z osobami nietrzeźwymi lub agresywnymi ochrona w takich sklepach wydaje się niezbędna.- Można zdecydować się na różne formy ochrony: fizyczną bezpośrednią lub doraźną. Przez bezpośrednią ochronę fizyczną rozumiemy pracownika ochrony zatrudnionego przez właściciela sklepu lub pracownika zewnętrznej firmy ochrony na podstawie podpisanej z nią umowy. Ochrona doraźna to załoga interwencyjna firmy ochrony, która przyjeżdża gdy uruchomi się alarm z wewnętrznego systemu alarmowego lub w wyniku użycia przez personel przycisku napadowego w momencie wystąpienia zagrożenia. Do dyspozycji są też zabezpieczenia techniczne - wyjaśnia Sławomir Wagner.

Prezes PIO uważa też, że należy zgłaszać kradzież w sklepie policji. - Należy to robić jeśli jest to kradzież udowodniona, tzn. jeśli zauważono
osobę kradnącą i znaleziono przy niej skradzione rzeczy - dodaje nasz rozmówca. Pobłażanie takim sytuacjom tylko nasila problem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9628

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane