Sklep Marka Kondrata na celowniku PARPA

Autor: Rzeczpospolita 5 grudnia 2014 09:28

Sklep Marka Kondrata na celowniku PARPA

Rządowa agencja oskarża o łamanie prawa sklepy oferujące wysyłkowo trunki. Wzięła na cel m.in. biznes znanego aktora Marka Kondrata-pisze biztok.pl za Rzeczpospolitą.

Sklep aktora jest jednym z najbardziej znanych tej branży w internecie, jednak zdaniem Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działa nielegalnie. PARPA od kilkunastu miesięcy utrudnia działanie takim sklepom, składając zawiadomienia do prokuratury w sprawie łamania przepisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Powód? Ustawa przewiduje, że sprzedaż alkoholu odbywa się na podstawie zezwoleń, które posiadają sklepy internetowe, w tym ten Marka Kondrata. Jednak ponieważ ustawę uchwalono w 1982 r., nie ma w niej mowy o sprzedaży w sieci, a zdaniem PARPA przepisów nie można interpretować rozszerzająco. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Dorota 2014-12-08 13:57:12

  A może PARPA zajęła by się fenomenem Krakowa. W mojej okolicy jest 5 szkół w tym gimnazjum a za każdym rogiem sklep z alkoholem w tym 5 czynnych 24 godziny na dobę.

 • Adam from WildMoose.pl 2014-12-05 19:19:32

  Nasi ustawodawcy powinni się zbadać u psychiatry. Na pewno młodocianych stać wydać 100 zł za butelkę. Lepiej jakby wywali niepotrzebną religię ze szkół i zaczęli edukować młodzież o konsekwencjach picia alkoholu w młodym wieku. Ale jak to Polska, lepiej wyciąć jabłoń niż wyeliminować robaczywe jabłko. Pozdrawiam Adam

 • jeszcze obywatel 2014-12-05 14:19:11

  hahahah, o Polsko kochana, gdzie Ty zmierzasz ze swoimi urzedasami ograniczonymi intelektualnie, gdzie kazdy łepek może kupić jabola w kazdym kiosku ulicznym, a tu nagle sklep wibitnego człoweika i do prokuratora. nie od razu dajcie go na gilotynę po co ma ten jeszcze podatki płacić na debili.

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  0,59

 • Śr

  0,29

 • Min

  0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane