Sklepikarz wygrał w sądzie z Carrefourem

Autor: Gazeta Wyborcza Białystok 9 lutego 2012 09:03

Dla Krzysztofa Seroki, szefa sklepu Kontakt Jeans, oznacza to całkowite uwolnienie się od roszczeń giganta handlowego. Dla pozostałych białostockich kupców spierających się z Carrefourem to też szansa - czytamy w "Gazecie Wyborczej Białystok".

Sąd Okręgowy Warszawa - Praga uznał, że umowa najmu lokalu między Seroką a właścicielem Galerii Zielone Wzgórze w Białymstoku zakończyła się 11 grudnia 2009 r. Wtedy, kiedy w jego butiku sieć wyłączyła prąd. Ponadto sąd uznał, że w tej sytuacji Carrefour nie może egzekwować od najemcy kar umownych za przedterminowe zerwanie umowy. W uzasadnieniu czytamy m.in.: na skutek odłączenia prądu, lokal stał się wadliwy. Wada ta powstała w trakcie trwania umowy. Jest to wada uniemożliwiająca przewidziane umową korzystanie z rzeczy. Oczywistym jest bowiem, iż nie można prowadzić działalności gospodarczej w postaci sprzedaży towarów w lokalu pozbawionym energii elektrycznej. Najemca może wypowiedzieć najem bez zachowania terminów wypowiedzenia - uznał sąd. Wyrok nie jest prawomocny.
Jak wylicza Seroka, przez dwa lata funkcjonowania sklepu Kontakt Jeans w galerii przy Wrocławskiej dołożył do interesu co najmniej 600 tys. zł. Kolejnych 100 tys. zł wydał na procesowanie się.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10963

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane