PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Sklepikarze proszą Kopacz o pomoc

Autor: wyborcza.pl 14 września 2015 09:16

Nasze Państwo wpuszcza kapitał zachodni. Efekt: niemieckie cukrownie, francuska telekomunikacja, zagraniczne banki wstrzymujące z dnia na dzień linie kredytowe dla polskich firm, portugalskie, niemieckie, brytyjskie sieci handlowe manipulujące cenami za produkty i płody rolne wyprodukowane w naszym kraju - grzmią w dramatycznym apelu do premier Ewy Kopacz sklepikarze z Łódzkiego. Głęboko ubodła ich wypowiedź Kopacz, która wyznała, że chodzi do Biedronki, bo "tam warzywa są super" - czytamy w serwisie wyborcza.biz.

"Dla wielu Polaków wstających codziennie o godzinie 4 rano, żeby na targowiska do swoich malutkich sklepów dowieźć świeże owoce czy warzywa, była katastrofalną w skutkach manipulacją. Szyderstwem z ciężkiej pracy polskich przedsiębiorców, uderzeniem w twarz". I można długo pisać, że naznaczanie kapitału dobry/zły w zależności od kraju pochodzenia jest mylące. Czy bardziej wspiera się polskość, kupując polskie produkty w portugalskiej Biedronce, czy importowaną włoską szynkę w polskiej Almie albo Piotrze i Pawle? W tej dyskusji liczą się jednak emocje, a sklepikarze są rozżaleni. I proszą premier o pomoc. Jaką?

"Najlepszym przykładem są Węgry i Pan Orbán" - suflują sklepikarze. Mogą zostać wysłuchani, bo polityczny klimat się zmienił. Pokazuje to polityczna zadyma, która powstała kilka dni temu, gdy okazało się, że posłowie wykreślili (celowo? przez przypadek?) z ustawy o planowaniu przestrzennym paragraf, który tamował nieograniczoną budowę dużych sklepów. Trwają pośpieszne prace nad jego przywróceniem. Kraj skręca w prawo, ku większemu nacjonalizmowi, ku niechęci do zagranicznego, a więc obcego kapitału, ku większej centralizacji władzy, która bardziej niż do tej pory troszczyć się ma o "swoich", a nie o "innych". PiS, na wzór węgierski, zapowiada wprowadzenie podatku obrotowego. PSL szuka w Sejmie poparcia dla projektu ustawy, który ma chronić dostawców sieci - a więc przetwórców oraz rolników. 

Czytaj więcej w serwisie wyborcza.biz.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • b prac. marketu 2015-09-15 18:30:48

  Oczywiście Premier Rządu mówiąc tak-reklamuje mimo woli zagraniczna sieć a Prezydent odznacza prezesa Biedronki to skandal i jak zwykle bo PO jest partia bogaczy i liberałów, zanim może nastąpi Trybunał to szybciej będzie przy urnach podziękować cwaniakom z POPSL-u!!!

 • POLSKI HANDLOWIEC 2015-09-15 07:28:58

  "tam warzywa są super" - CZY ZA TĘ PIĘKNĄ REKLAMĘ BIEDRONKI NIE POWINNO BYĆ TRYBUNAŁU STANU?

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  7,69

 • Śr

  6,13

 • Min

  4,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane