Sklepy, aby zwiększyć obroty powinny uruchomić sprzedaż on-line

Autor: dlahandlu.pl 10 listopada 2010 10:23

Coraz więcej osób szuka pomysłów, sprawdza ceny i dokonuje finalnego zakupu towarów świątecznych w internecie - wynika z raportu firmy Deloitte na temat zwyczajów zakupowych Polaków przed świętami. Dlatego analitycy tej firmy uważają, że sklepy mogą zwiększyć swój obrót i dotarcie do klientów przez uruchomienie sprzedaży internetowej.

 - Raport pokazuje, że internet staje się takim samym miejscem dokonywania zakupów, jak konwencjonalne sklepy. W tym roku 30 proc. Polaków planuje zrobić zakupy świąteczne on-line. Statystyki te wzrosły z 20 proc. podobnych deklaracji w zeszłym roku - mówi Adam Chróścielwski z Deloitte.

Użytkownicy sieci najczęściej korzystają ze stron internetowych sprzedawców detalicznych (65 proc. badanych), wyszukiwarek oraz porównywarek cen.

Jak wynika z badania Polacy 1/3 z budżetu na świąteczne zakupy planują wydać w sklepach internetowych i na aukcjach. Klienci decydują się na to formę zakupów, ze względu na niższe ceny w sklepach internetowych oraz wygodę zakupów i szerszy wybór niż w sklepach stacjonarnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,40

  • Śr

    4,89

  • Min

    2,39

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane