PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Sklepy franczyzowe GK Specjał wypracowują obrót rzędu 8 mld zł

Autor: dlahandlu.pl na podstawie kwartalnika GK Specjał 24 czerwca 2016 10:50

Sklepy franczyzowe GK Specjał wypracowują obrót rzędu 8 mld zł Na zdj. Krzysztof Tokarz, prezes GK Specjał, fot. PTWP

Grupa GK Specjał osiągnęła w ubiegłym roku około 1,5 mld zł przychodów, a na 2016 r. celuje w 1,8 mld zł. Wyraźnie rosną łączne obroty sklepów zrzeszonych w sieciach franczyzowych Grupy, które wypracowują obrót rzędu 8 mld zł. Krzysztof Tokarz, prezes Specjału, w firmowym kwartalniku przyznaje, że spółka chociaż przyrost liczby sklepów jest zadowalający, to nieco gorzej jest z akwizycjami.

- W 2015 roku sprzedaż GK Specjał wyniosła około 1,5 mld złotych więc uważam, że 1,8 miliarda obrotu pozostaje w naszym zasięgu. Bardzo wiele zależy od czynników zewnętrznych, niezależnych od nas, a związanych z sytuacją gospodarczą, czynnikami podatkowymi, które wciąż są nieznane, czy też zmianami na rynku detalicznym. Warto w tym miejscu zaznaczyć,że wciąż mówimy o obrotach Specjału, a więc o sprzedaży głównie z tytułu działalności hurtowej. Trzeba wszakże dodać, że
wyraźnie rosną także łączne obroty sklepów zrzeszonych w naszych sieciach franczyzowych.
Oceniam, że wypracowują one obrót rzędu 8 miliardów złotych. Sprzedaż like for like utrzymuje się co prawda na w miarę stałym poziomie, ponieważ jednak bardzo szybko rośnie liczba placówek pod szyldami Nasz Sklep, Delikatesy Premium, czy Livio obroty całych sieci są coraz większe. Nie waham się więc powiedzieć, że tegoroczny obrót całej Grupy Kapitałowej może osiągnąć nawet 10 miliardów złotych - mówi w firmowym kwartalniku Krzysztof Tokarz.

Prezes GK Specjał przyznał, że chociaż przyrost liczby sklepów jest zgodny z planami, a w niektórych przypadkach nawet plany te wyprzedza, to nieco gorzej jest z akwizycjami, które miały przyrost ten znacząco uzupełniać.
- Nie oznacza to jednak, że ten element naszych planów może zostać nie zrealizowany. Prowadzimy bardzo wiele rozmów z firmami posiadającymi sieci franczyzowe i z pewnością część tych negocjacji zostanie uwieńczona sukcesem - dodaje.

Przed dwoma laty firma uruchomiła kilka nowych oddziałów i stałą się firmą w pełni ogólnopolską.
- Świetnie radzi sobie Łódź, dobrze wypada Goleniów, który w dużej mierze mierze zaopatruje brytyjskie placówki handlowe sieci Nasz Sklep. Oddział w Białymstoku postanowiliśmy zamknąć – wyniki nie były wystarczająco satysfakcjonujące, a ponadto nie musimy być przecież w każdym mieście. Oddział gdański pod nowym kierownictwem powoli staje na nogi. Sprzedaż zaczęła rosnąć, poprawia się komunikacja z partnerami, a także rentowność. To także zasługa faktu, że od niedawna oddział pracuje w naszych własnych magazynach w Pruszczu Gdańskim, które przejęliśmy wraz z Rabatem Service. Cieszy także to, że coraz lepiej radzi sobie oddział warszawski, który od lat z dużym trudem utrzymywał się na lokalnym rynku. Myśleliśmy nawet o połączeniu go z oddziałem łódzkim, wszystko jednak wskazuje na to, że nie będzie to konieczne - podsumowuje prezes.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Olaf 2016-06-24 23:10:03

  Zaliczanie obrotów sklepów franczyzowych do "obrotu całej Grupy Kapitałowej" to grube nadużycie. Przecież to niezależni przedsiębiorcy, którzy do rzeczonej grupy wcale nie należą. Mocno pokrętna logika.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  3,09

 • Śr

  2,58

 • Min

  2,18

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8221

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane