PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Sklepy mają kilka możliwości zabezpieczenia się przed kradzieżą

Autor: dlahandlu.pl 14 czerwca 2010 10:22

Istnieje kilka możliwości zabezpieczenia sklepu przed kradzieżami. Są to: ochrona fizyczna bezpośrednia lub doraźna, lub zabezpieczenia techniczne. Można również stosować obie formy razem.

- Przez bezpośrednią ochronę fizyczną rozumiemy pracownika ochrony zatrudnionego przez właściciela sklepu lub pracownika zewnętrznej firmy
ochrony na podstawie podpisanej z nią umowy. Ochrona doraźna to załoga interwencyjna firmy ochrony, która przyjeżdża gdy uruchomi się alarm z wewnętrznego systemu alarmowego lub w wyniku użycia przez personel przycisku napadowego w momencie wystąpienia zagrożenia. Zabezpieczenia techniczne to zainstalowany system telewizji dozorowej (CCTV) lub system sygnalizacji włamania i napadu (SSWiN), bramki wyjściowe/wejściowe sygnalizujące np. wynoszenie towaru nie opłaconego - wyjaśnia Sławomir Wagner, prezes zarządu Polskiej Izby Ochrony.

Zapytany o koszty monitoringu, Sławomir Wagner odpowiada, że nie jest to duży wydatek. - Odbiór sygnału z wewnętrznego systemu alarmowego lub w wyniku użycia przez personel przycisku napadowego i podjazd załogi interwencyjnej to koszt rzędu 50-150 zł miesięcznie. Ale najpierw trzeba ten system zainstalować. I tutaj koszty są różne bo uzależnione od wielkości sklepu, rodzaju użytego sprzętu, jego ilości i zakresu funkcjonalnego. Dlatego nie można ich w taki prosty sposób określić. Są to już indywidualne ustalenia - dodaje prezes Polskiej Izby Ochrony.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane