PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Sklepy na wsiach generują 40 proc. obrotów handlu

Autor: Marta Ogonek, dlahandlu.pl 24 maja 2010 10:58

Sklepy na wsiach generują 40 proc. obrotów handlu

- Obserwując strukturę handlu detalicznego w Polsce, można śmiało stwierdzić, że mamy własny model handlu, wyróżniający się na tle Europy. Jako jedyny kraj w regionie oparliśmy się dominującej modzie i potędze silnych sieci zachodnich. Z inicjatywy polskich kupców powstawały stowarzyszenia, grupy zakupowe, czy wreszcie najsprawniejsze pod względem organizacyjnym i negocjacyjnym polskie sieci franczyzowe - uważa Paweł Rozpara, kierowniku działu marketingu Detal Koncept, która prowadzi sieci Groszek i Milea.

Patrząc na rozwój sieci dyskontowych w ubiegłym roku można się spodziewać dalszej ekspansji w lokalizacjach nawet poniżej 20 tys. mieszkańców.

- Stanowi to zagrożenie dla małych sklepów spożywczych, ale jest jednocześnie dużą szansą dla stabilnych systemów franczyzowych. Bowiem tylko duże, sprawnie działające organizacje będą w stanie przeciwstawić się konkurencji, zapewniając jednocześnie swoim partnerom nie tylko atrakcyjne warunki handlowe ale również wsparcie finansowe, profesjonalną logistykę, nowe technologie, rozwiązania operacyjne i dynamiczny marketing - podsumowuje przedstawiciel spółki Detal Koncept.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane