PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Sklepy osiedlowe zarabiają na małych paczkach karmy dla psów

Autor: dlahandlu.pl 12 maja 2010 09:39

Coraz więcej sklepów spożywczych docenia zyski, które mogą przynieść produkty dla zwierząt. - Koncentrujemy się na pożywieniu dla psów i kotów. Nie sprzedajemy produktów dla innych zwierząt np. papug, rybek czy chomików. Ich właściciele zaopatrują się w specjalistycznych sklepach. Nie sprzedajemy także zabawek, ani np. smyczy czy posłań - informuje sprzedawczyni ze sklepu w Pruszkowie.

Po kilku latach doświadczeń oferta została dopasowana do specyfiki klientów. - Zwracamy uwagę na to, aby na półkach były karmy dla psów małych, średnich i dużych oraz dla psów młodych, dorosłych i starych. Nie ma już selekcja karm w zależności od rasy. Podobnie jest z kotami - karmy powinny być dostosowane do ich wieku - informuje sprzedawczyni.

Duże opakowania to domena super- i hipermarketów. Tradycyjne sklepy ogólnospożywcze mogą jednak liczyć na stały zysk z półki z karmą dla
zwierząt, ponieważ znajdują się blisko klientów, którzy takie sklepy traktują jak pogotowie ratunkowe.

Eksperci przewidują, że rynek ten ma duży potencjał rozwojowy, ponieważ wiele zwierząt nie jest karmionych gotowymi, specjalnie dla nich stworzonymi produktami. W Polsce jest 8 milionów psów i 6 milionów kotów, a tylko kilkanaście proc. pożywienia, jakimi są karmione, stanowi gotowa karma. Na przykład w Wielkiej Brytanii i Niemczech współczynnik ten wynosi prawie 70 proc.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,40

  • Śr

    4,43

  • Min

    2,39

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane