PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Sklepy oszukują na ilości glazury w mrożonej rybie

Autor: Dziennik Łódzki 24 grudnia 2010 08:29

W hurtowni rybnej ''Basia'' przy ul. Brzezińskiej w Łodzi, hurtowni firmy Jago przy ul. Traktorowej w Łodzi oraz sklepie rybnym przy pl. Narutowicza 34 w Tomaszowie Mazowieckim zakwestionowano jakość sprzedawanych ryb - podaje Dziennik Łódzki.

- By zabezpieczyć ryby przed tzw. wysuszką zamrażalniczą, wystarczy 2 proc. glazury - mówi Liliana Tenderenda z wojewódzkiego inspektoratu inspekcji handlowej. - W tym przypadku producent deklarował, że glazura stanowi 20 proc. produktu, a badanie wykazało, że było jej ponad około 33 procent.

Importerzy i sprzedawcy twierdzą, że opierali się na deklaracjach producenta i na razie nie zostali ukarani, bo nie zakończyło się jeszcze postępowanie administracyjne. Gdy się zakończy, inspektorzy będą mogli nałożyć karę w maksymalnej wysokości pięciokrotnego uzyskanego zysku ze sprzedaży lub zysku, który firma mogła dopiero osiągnąć. Kara nie może być niższa niż 500 zł.

Podczas poprzedniej kontroli aż 66 proc. procent partii zostało zakwestionowanych ze względu na złą jakość.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Griu 2010-12-24 13:39:05

    Sklepy oszukują????????? - to importer + chinczyk, co dostarcza rybę ciulają ten świat - jak niby sklepy miałyby oszukiwać na glazurze? - polewać mrożonki wodą? Jakiś dziennikarzyna wypisuje farmazony a wy te głupoty powtarzacie.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane