Sklepy powinny mieć procedury postępowania w sytuacjach zagrożenia

Autor: dlahandlu.pl 5 października 2010 07:53

Sklepy powinny mieć procedury postępowania w sytuacjach zagrożenia

Media niemal codziennie donoszą o napadach na placówki handlowe. - Sprzedawca nie powinien, o ile nie ma zdecydowanej przewagi fizycznej nad sprawcą, podejmować samodzielnie interwencji. Nie ma takiej ceny, aby ryzykować własnym życiem. Moim zadaniem każdy sklep powinien mieć opisane procedury postępowania na wypadek różnych zagrożeń jakie mogą wystąpić, a pracownicy powinni być szkoleni, aby właściwie reagować w takich sytuacjach - uważa Sławomir Wagner, prezes Polskiej Izby Ochrony.

- Jeśli w sklepie jest zainstalowany system włamania i napadu, a użycie przycisku napadowego nie zagrozi życiu sprzedawcy lub innych osób, powinien go użyć. Sprawca w takich sytuacjach działa działa w ogromnym stresie. Każde nierozważne zachowanie ze strony personelu sklepu może skutkować tragicznymi konsekwencjami. Po ucieczce sprawców należy bezwzględnie zamknąć sklep, i jeśli to możliwe zaobserwować w którą stronę się oddalili, czy uciekli korzystając z samochodu oraz starć się zapamiętać jak najwięcej szczegółów - dodaje nasz rozmówca.

 Należy też zabezpieczyć wszelkie ślady jakie pozostawili przestępcy oraz powiadomić policję. Jest to tylko część czynności jakie należy wykonać.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    2,99

  • Śr

    2,87

  • Min

    1,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10744

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane