Sklepy zatrudniają Ukraińców nawet bez dobrej znajomości języka polskiego

Autor: Money.pl 19 marca 2018 10:33

Sklepy zatrudniają Ukraińców nawet bez dobrej znajomości języka polskiego Fot. Shutterstock.com

Niskie bezrobocie, rosnące płace i rynek pracownika - takie hasła słyszymy od dawna. Pracodawcy mają tak duży problem ze znalezieniem rąk do pracy, że sięgają po pracowników ze Wschodu. Coraz mniejsze znaczenie ma znajomość języka. Aby pracować, nie trzeba wcale znać polskiego.

Na rynku pracy sytuacja jest na tyle trudna dla pracodawców, że coraz mniej zwracają uwagę na to, czy zatrudniony dogada się z klientem. Dotyczy to szczególnie takich branż, jak handel, usługi czy budownictwo.

- Ponad 90 proc. przyjeżdżających do Polski na podstawie oświadczeń o powierzeniu zatrudnienia przebywa w Polsce przez pół roku, by potem wrócić do swojego kraju. Trudno oczekiwać od pracodawców, żeby płacili za kursy językowe, kiedy ktoś wkrótce ma wrócić do siebie. Dlatego polecamy pracodawcom zatrudniać pracowników z zagranicy do prac bez kontaktu z klientem, jeśli nie znają języka. Czyli produkcja, magazyny, praca w sektorze budowlanym – stwierdził w rozmowie z money.pl, Adrian Kubisiak, rzecznik Work Service.

Redakcja money.pl zapytała największe sieci handlowe, czy zapewniają kursy językowe dla pracowników z zagranicy. Żadna nie odpowiedziała, czy rzeczywiście je organizuje. Zasłaniały się "weryfikowaniem umiejętności językowych podczas rekrutacji".

Czytaj więcej w money.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • work 2018-03-28 13:53:39

  zatrudniaja tez bez badan sanepidu przez agencje pracy

 • Niestety 2018-03-28 10:38:57

  Zawód sprzedawcy jest w Polsce zdegradowany do poziomu sprzątaczki lub śmieciarza...

 • now 2018-03-24 13:05:46

  kolejny artykuł sponsorowany agencji pracy tymczasowej

  polecam poczytac raport nik na temat legalnosci pracy ukrainców, wynika z niego że ponad 1mln osób wyłudziło pozwolenia aby wjechac do strefy schengen

ZOBACZ WSZYSTKIE (5)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  11,98

 • Śr

  7,96

 • Min

  4,63

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4588

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane