PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Sklepy zyskują, informując klientów o podwyżkach pieczywa

Autor: dlahandlu.pl 15 września 2010 11:08

Od końca sierpnia na drzwiach sieci sklepów Europol Piekarnia Szwajcarska wisi informacja, że w związku z podwyżkami mąki sieć zmuszona jest podnieść ceny pieczywa od 7 do 14 proc.

Pomimo, że ceny pieczywa w tym czasie zmuszona była podnieść większość sklepów i sieci, bo ceny mąki skoczyły dramatycznie, niewiele z nich zdecydowało się na wyjaśnienie tej sytuacji klientom. Zdaniem specjalistów stało się tak dlatego, że dialog z konsumentem jest ciągle w naszym kraju raczkującym elementem strategii marketingowej. Łatwiej jest podnieść ceny bez zbędnych komentarzy. A według analityków postawa otwartości w kontaktach z klientami procentuje, bo czują się potraktowani jak poważny partner. Dodatkowo w przypadku sieci sklepów z pieczywem, nie da się ukryć, że cena chleba, czy bułek wzrosła, bo są to jedyne produkty, które klienci tam kupują. W innych sklepach wyższa cena pieczywa może łatwo rozmyć się w większych zakupach spożywczych.

Europol Piekarnia Szwajcarska S.A. ma 20 sklepów specjalistycznych, działających głównie w centrum Warszawy. Inter Europol Piekarnia Szwajcarska dostarcza też produkty dla sieci hiper i supermarketów, hoteli, restauracji, stacji paliwowych oraz stoisk patronackich. Piekarnia Szwajcarska Inter Europol S.A. od jesieni 2006 r. rozpoczęła nową inwestycję związaną z rozbudową oraz modernizacją zakadu produkcyjnego. W 2008 roku otrzymała dotację z UE na modernizację w wysokości ponad 8 mln zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane