Skręcanie papierosów przestępstwem podatkowym?

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 14 listopada 2012 10:05

Fiskus twierdzi, że skorzystanie w sklepie z tytoniem z maszyny do napełniania papierosowych gilz jest przestępstwem skarbowym - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Rosnące ceny papierosów zmuszają palaczy do szukania sposobów na zmniejszenie wydatków. Jednym z nich, najbardziej znanym, jest zakup wyrobów z przemytu. Szara strefa stanowi ogromną część tego rynku - szacuje się ją na kilkanaście procent. Ale są też inne metody. Pytanie, które są legalne, a które nie.

Palacze kupują m.in. drobno pocięty tytoń, bo akcyza jest w tym przypadku niższa, a w efekcie „paczka" papierosów jest dużo tańsza.

- Punkty z udostępnianymi klientom maszynami do samodzielnego nabijania gilz papierosowych to nowy, modny ostatnio pomysł na biznes - potwierdza w rozmowie z "DGP", Wojciech Kotala, doradca podatkowy DLA Piper. Odnosząc się do interpretacji indywidualnej, przyznaje, że czytając literalnie przepisy ustawy o podatku akcyzowym, można rzeczywiście dojść do wniosku, że "produkowanie papierosów" musi się odbywać w składzie podatkowym. Nie ma przy tym znaczenia, że wcześniej została już zapłacona akcyza za pocięty tytoń używany do nabijania gilz.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,13

  • Śr

    5,99

  • Min

    3,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9044
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane