PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Słabe wyniki sieci spożywczej działającej na południu Polski

Autor: dlahandlu.pl 17 czerwca 2010 10:00

Jak dowiedział się portal dla handlu.pl, jedna z lokalnych sieci spożywczych działająca głównie w woj. świętokrzyskim, nie może, jak dotąd, zaliczyć bieżącego roku do udanych. Jej obroty znacznie spadły w porównaniu z rokiem 2009. Słabsze miesiące prawdopodobnie w znacznym stopniu zaważą na całorocznym wyniku. Firma nie zgadza się na ujawnienie nazwy sieci.

Przedstawiciel sieci w rozmowie z serwisem dla handlu.pl tłumaczy, że zakupom nie sprzyjała przede wszystkim aura pogodowa. Zaczęło się od
ciężkiej zimy. - W większości naszych sklepów styczeń i luty były miesiącami martwymi. Ludzie po zakupy jeździli samochodami do większych sklepów, omijając mniejsze placówki osiedlowe. Lekkie ożywienie nastąpiło w marcu za sprawą świąt wielkanocnych. Ale kwiecień i maj znów możemy spisać na straty. Tragedia narodowa i powódź, która dotknęła tereny sąsiadujące z naszymi punktami spowodowała stagnację. Trudno ocenić, jak to wpłynie na bilans całego roku, ale prognozy nie są optymistyczne - tłumaczy nasz rozmówca.

Wiele sieci przyznaje, że ostatnie miesiące były ciężkie dla handlu. Niższe przychody uzyskały m.in. Tesco, Bacówka, Sezamek, sklepy Rosa i Społem Centrum Wrocław.

Przeczytaj także:
Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,49

  • Śr

    3,83

  • Min

    2,68

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane