SmakMak na FRSiH 2017: Największe udziały posiadamy w handlu tradycyjnym

www.portalspozywczy.pl 9 listopada 2017 12:58

- Jesteśmy ewenementem, gdyż będąc w większości sieci handlowych, największe udziały posiadamy w kanale tradycyjnym. Jest to wynik długoletniej strategii naszego wejścia na rynek i umacniania się na nim - mówił Tomasz Średziński, dyrektor zarządzający firmy SmakMak podczas sesji tematycznej "Integracja w branży mięsnej – rynek, perspektywy, wyzwania" w ramach Forum Rynku Spożywczego i Handlu 2017.

Tomasz Średziński zauważył, że powstała w 2004 roku firma SmakMak wybrała bardzo dynamiczną drogę jeśli chodzi o rozwój firmy i całej branży.

- Na rynku convenience nie jest obserwowana konsolidacja i to z prostej przyczyny. Chodzi o skalę, wielkości sprzedawanych produktów i działających w tym obszarze firm. Branża convenience rozwija się bardzo szybko i fuzje nie są wykluczone w przyszłości. Na ten moment nie jest o tym głośno w branży, natomiast wraz z biegiem czasu i wraz z rosnącą popularnością tego typu produktów będzie do takich ruchów dochodzić. W rozmowach z odbiorcami krajowymi i zagranicznymi temat optymalizacji kosztów odgrywa dużą rolę. Przy tak niskich marżach będzie to jedyne wyjście. To tylko kwestia czasu - dodał.

Dyrektor zarządzający SmakMak przyznał, że jego firma rozwija się organicznie i obecnie nie poszukuje inwestora.

- Od samego początku mocno stawiamy na rozwój naszej firmy, zarówno pod kątem poszerzania portfolio produktów, jak i samej organizacji. Nie będę oryginalny gdy powiem, że, podobnie jak branża mięsna, w tej chwili jesteśmy bardziej skierowani ku trendowi convenience. W tej chwili jeśli chodzi o asortyment, który produkujemy i sprzedajemy mamy ugruntowaną pozycję na rynku. Współpracujemy z większością sieci handlowych w Polsce, natomiast nie poszukujemy żadnego inwestora, jednak bardzo uważnie patrzymy na to, co się dookoła dzieje - dodał.

Średziński przyznał, że marzeniem każdego przedsiębiorstwa jest równy podział sprzedaży między kanały nowoczesny, tradycyjny i eksport.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane