PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Smoke Shop sprzedaje sieć salonów w zamian za umorzenie wierzytelności

Autor: NewConnect/dlahandlu.pl 2 lutego 2016 19:17

Zarząd Smoke S.A. poinformował, że w dniu 1 lutego br. zawarł ze spółką Promotorzy Trading Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowo-akcyjna umowę sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa Smoke Shop S.A., stanowiącej część działalności operacyjnej polegającej na prowadzeniu sieci wyspecjalizowanych salonów pod marką Smoke Shop, zajmujących się detalicznym handlem artykułami tytoniowymi, w tym papierosami, produktami z grupy OTP (Other Tobacco Products), akcesoriami do palenia tytoniu oraz papierosami elektronicznymi.

Spółka zobowiązała się do zawarcia przedmiotowej umowy w umowie przedwstępnej.

W dniu 22 stycznia 2016 roku NWZA Smoke Shop S.A. podjęło uchwałę o wyrażeniu zgody na zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa Smoke Shop S.A. oraz upoważnieniu Zarządu Smoke Shop S.A. do ustalenia ceny, sposobu i terminu zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa oraz do dokonania wszelkich czynności faktycznych i prawnych, jakie okażą się niezbędne do wykonania przedmiotowej uchwały

Przeczytaj także:

W wyniku udzielonego upoważnienia doszło do zawarcia umowy przyrzeczonej. Zgodnie z umową sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa, cena sprzedaży wynosi 1.201.473,00 zł i odpowiada wartości dochodowej zorganizowanej części przedsiębiorstwa Smoke Shop S.A.

Cena sprzedaży została rozliczona przez Strony poprzez potrącenie wierzytelności Smoke Shop S.A. z tytułu płatności Ceny z wzajemnymi wierzytelnościami Promotorzy Trading Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowo-akcyjna przysługującymi w stosunku do Smoke Shop S.A. z tytułu dokonanych dostaw w łącznej kwocie 1.201.400,49 zł. W wyniku dokonanego potrącenia wzajemne wierzytelności umorzyły się do wysokości wierzytelności niższej, zaś brakująca kwota 72,51 zł została uiszczona tytułem płatności ceny przez Promotorzy Trading Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowo-akcyjna gotówką przy zawarciu umowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane