Spar nie wyklucza przejęć mniejszych sieci

Autor: www.dlahandlu.pl 30 marca 2016 12:11

Spar nie wyklucza przejęć mniejszych sieci fot. Spar

Sieć Spar od początku roku uruchomiła 5 nowych sklepów – w Milczanach (powiat sandomierski), Krakowie, Masłowie Pierwszym (powiat kielecki), Cieszynie i Opolu. Wkrótce do sieci dołączyć mają 2 placówki w województwie małopolskim.

- Dynamiczny rozwój i zaufanie do sieci sprawiają, że przyłączają się do niej zarówno nowi franczyzobiorcy, jak również ci, będący już partnerami sieci i zadowoleni z przebiegu dotychczasowej współpracy otwierają kolejne punkty. Przykładem jest jeden z ostatnio otwartych sklepów w Krakowie przy ul. Dożynkowej, będący siedemnastą już placówką sieci w tym mieście i drugą tego samego właściciela, posiadającego pierwszy sklep w Stryszawie - informuje sieć.

Równolegle do przygotowań nowych otwarć prowadzone są zaawansowane rozmowy z potencjalnymi franczyzobiorcami, zarówno pojedynczymi detalistami, jak i tymi, którzy posiadają kilka, kilkanaście sklepów.

Zgodnie z przyjętą strategią rozwoju sieć koncentruje się na poszukiwaniu potencjalnych partnerów działających na terenie całej Polski, ale z nastawieniem na południowo-zachodnią, centralną i wschodnią część Polski. W centrum zainteresowania są lokale w mniejszych miejscowościach oraz na osiedlach większych miast. Sieć nie wyklucza także jednorazowych przejęć, większej liczby sklepów.

– Choć rozwijamy się bardzo dynamicznie, nastawiamy się przede wszystkim na rozwój jakościowy – podkreśla Robert Paździor, prezes Spar Polska. – Naszym wyróżnikiem jest biznesowa uczciwość. Potencjalnym franczyzobiorcom mówimy wprost, jakich inwestycji oczekujemy i co detalista zyska w zamian, informując jednocześnie, że od początku zapewniamy wsparcie z naszej strony. W tym roku uruchomiliśmy już kilka programów inwestycyjnych dla poszczególnych formatów. Zależy nam bowiem, aby sklepy Spar były kojarzone przede wszystkim z dobrą jakością - wyjaśnia prezes sieci.

Sieć udziela franczyzy w trzech formatach: Spar Express (do 200 mkw. powierzchni), Supermarket Spar (200-1000 mkw.) i Euro Spar (powyżej 1 tys. mkw.), skupiając się mocno na obszarze convenience.

Obecnie Spar zrzesza w Polsce 210 sklepów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • yes 2016-06-09 22:01:54

    spadochroniarz nie wie jak to pociągnąć reszta zresztą też ale powodzenia

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4715

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane