Spar Polska złożył w UOKiK wniosek o przejęcie spółki Kefirek

Autor: dlahandlu.pl 29 marca 2018 14:58

Spar Polska złożył w UOKiK wniosek o przejęcie spółki Kefirek Na zdj. Spożywczy sklep franczyzowy Kefirek Punkt w Tyńcu. Fot. Kefirek

Jak podaje UOKiK, do urzędu wpłynęło zgłoszenie koncentracji, które dotyczy przejęcia przez Spar Polska SA w Rzeszowie wyłącznej kontroli nad Kefirek SA.

Spar Polska należy do Grupy Kapitałowej Bać-Pol (jest spółką bezpośrednio kontrolowaną przez Bać-Pol S.A. w Rzeszowie). Natomiast Kefirek SA jest aktualnie kontrolowana przez TG Capital Sp. z o.o. w Krakowie, spółkę zależną Ulexite Company Sp. z o.o. w Krakowie.

- Działalność Grupy Kapitałowej Bać-Pol obejmuje głównie sprzedaż hurtową artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku w niewyspecjalizowanych hurtowniach, natomiast Kefirek S.A. prowadzi w Krakowie, Rzeszowie, Limanowej i kilku mniejszych miejscowościach województw małopolskiego i podkarpackiego niewyspecjalizowane sklepy detaliczne z przewagą żywności, napojów i wyrobów tytoniowych – czytamy w informacji UOKiK.

Przypomnijmy, że z końcem maja 2015 sieć Kefirek podpisała umowę franczyzową z siecią SPAR. Przyłączenie do sieci ma na celu poszerzenie oferty sklepów własnych Kefirek, a także poprawę efektywności ich funkcjonowania dzięki włączeniu w sprawną organizację łańcucha dostaw, jaką zapewnia Spar.

Przyłączone sklepy Kefirek przeszły rebranding i funkcjonują pod szyldem Spar.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • ja 2018-03-29 23:38:15

  zróbmy wszyscy smietanke a piotra ipawła niech przejmie jogurcik i tak wszyscy pójdą do biedry

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  3,99

 • Śr

  2,10

 • Min

  1,35

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4588

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane