Społem Białystok: Nie obawiamy się wprowadzenia niedzielnego zakazu handlu

Autor: dlahandlu.pl 13 lipca 2016 13:26

Społem Białystok: Nie obawiamy się wprowadzenia niedzielnego zakazu handlu Na zdj. Janusz Kulesza, zastępca prezesa zarządu PSS Społem w Białymstoku, fot. Społem Białystok

- Nasi klienci to nasza siła, bez nich firma nie miałaby szans na tak prężne działanie. Jak sądzę, doskonale poznaliśmy ich potrzeby i oczekiwania, dlatego wciąż pozostają nam wierni. Nieustannie pracujemy nad utrzymaniem dobrej pozycji naszej marki, która utrwalona jest w świadomości konsumentów od ponad wieku. Szczególnie znana jest lokalnie, dlatego jesteśmy przekonani, że patriotyzm zakupowy nie jest sloganem ale potwierdzonym faktem - mówi w rozmowie z portalem dlahandlu.pl Janusz Kulesza, zastępca prezesa zarządu PSS Społem w Białymstoku.

- W ostatniej dekadzie skupiliśmy się na budowaniu jednolitego wizerunku firmy postrzeganego przez klienta. Musi on mieć świadomość, że nasze placówki są jednakowo oznakowane, mają jednakowy asortyment, ekspozycję towarową, wysoką jakość produktów oraz profesjonalną obsługę. Pracownicy spółdzielni stanowią najważniejszy filar marki. Jak wynika z badań prowadzonych przez instytuty zewnętrzne, marka PSS Społem Białystok jest oceniana przez klientów bardzo wysoko. Powtarzalność naszych zachowań przysparza nam corocznie lojalnych klientów - podkreśla Janusz Kulesza.

- Nasza recepta na sukces to wytrwałe i konsekwentne działania pokazujące przywiązanie do tradycji, hołdowanie najwyższej jakości i dobrej marce. W perspektywie postrzegamy, że to właśnie one pozwoliły nam przetrwać w tak trudnym otoczeniu konkurencyjnym. Nie zamierzamy więc zmieniać strategii tylko konsekwentnie kontynuować obraną misję. Nasze plany na najbliższe lata to rozbudowa sieci oraz zwiększanie sprzedaży dla odbiorcy zewnętrznego - dodaje zastępca prezesa Społem Białystok.

Janusz Kulesza odniósł się również do możliwości wprowadzenia zakazu handlu w niedziele. - Nie mamy obaw przed wprowadzeniem niedzielnego zakazu handlu, ponieważ jesteśmy przekonani o potrzebie wprowadzenia tej zmiany z kilku przyczyn. Najważniejszy czynnik to pracownicy, którzy najwięcej zyskają dzięki możliwości spędzania wolnej niedzieli z rodzinami, a jak wiadomo zadowolony pracownik to efektywny pracownik. Nie obawiamy się też przesunięcia zakupów na piątki i soboty, ponieważ jesteśmy w stanie przygotować się do nasilenia zakupów. Widzimy też szansę na przekierowanie się do nas części klientów z hipermarketów i dyskontów, które mogą mieć problemy ze sprawnością obsługi przy dużej intensyfikacji zakupów - uważa Janusz Kulesza.

Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem” w Białymstoku założona została już u schyłku XIX wieku w roku 1897. Dziś działa na terenie miasta Białystok, posiada 34 sklepy (łączna powierzchnia użytkowa ponad 28 tys. mkw.), dwie piekarnie, ciastkarnię, zakład przetwórstwa mięsnego i zakład produkcji wyrobów garmażeryjnych, w których odbywa się produkcja na potrzeby własnej sieci i sprzedaży zewnętrznej. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane