PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Społem Białystok: Własna produkcja daje nam przewagę nad dyskontami

Autor: dlahandlu.pl 11 lipca 2016 09:34

Społem Białystok: Własna produkcja daje nam przewagę nad dyskontami Na zdj. Janusz Kulesza, zastępca prezesa zarządu PSS Społem w Białymstoku, fot. Społem Białystok

- Z zasady nie dokonujemy przejęć obcych lokalizacji natomiast naszym celem jest ustawiczny rozwój sieci dlatego też poszukujemy nowych lokalizacji pod sklepy. Nie jest to łatwe zadanie na lokalnym rynku, gdzie większą siłę przebicia mają sieci dyskontowe. Corocznie staramy się otwierać nowe placówki. Strategia, którą kierujemy się w codziennej działalności oraz w działaniach konkurencyjnych polega na kierowaniu do nabywcy kwintesencji jakości własnej produkcji oraz wysokiego poziomu obsługi i szerokiej oferty towarowej - mówi w rozmowie z portalem dlahandlu.pl Janusz Kulesza, zastępca prezesa zarządu PSS Społem w Białymstoku.

- Te trzy elementy pozwalają budować nam przewagę konkurencyjną i realnie konkurować z gigantami. W ramach działań handlowo-promocyjnych PSS Społem Białystok niezmiennie realizuje strategię obrony udziału w rynku. Polega to na dążeniu do utrzymania obecnej pozycji oraz jej umacnianiu. Na płaszczyźnie produkcyjnej staramy się realizować strategię lidera rynkowego. Dotyczy to zwłaszcza produkcji piekarskiej. Jesteśmy jednym z największych producentów pieczywa w regionie - mówi Janusz Kulesza.

Jak dodaje, Spółdzielnia prowadzi permanentne badania marketingowe oparte na obserwacji i monitorowaniu oferowanego do sprzedaży asortymentu, porównywaniu poziomu cen, porównywanie walorów smakowych i organoleptycznych wyrobów. - Wnioski z obserwacji pomagają nam doskonalić nasz asortyment oraz produkty, tworzyć koncepcje promocyjne oraz dostosowywać poziom cen na wybrane grupy towarowe do poziomu oferowanego przez konkurencyjne firmy. Dbamy o to aby oferowany produkt spełniał najwyższe wymogi jakościowe. Stawiamy na produkty markowe, znane i wysoko oceniane przez klientów. Rozwijamy przede wszystkim grupy towarów świeżych, które stanowią domenę naszej działalności handlowej: mięso świeże i wędliny oraz garmażerkę, ryby, pieczywo, nabiał, owoce i warzywa. Nasza uwaga skierowana jest przede wszystkim na doskonałą jakość i świeżość tych grup. Mamy w tych grupach przewagę konkurencyjną nad „sieciówkami” i to jest naszym niezaprzeczalnym atutem. Dobra marka, mianem której określane są nasze wyroby dają nam wysoką lokatę u odbiorców finalnych - wyjaśnia Janusz Kulesza.

I dodaje: - W ramach prowadzonej polityki cenowej dbamy o kształtowanie cen na średnim poziomie rynkowym, w korelacji z wysoką jakością i świeżością produktów oraz wysokim poziomem obsługi. W sieci sklepów od lat prowadzimy program rabatowy dla stałych klientów. Obecnie przygotowujemy się do wdrożenia nowoczesnego programu lojalnościowego. Jesteśmy przekonani o słuszności rozwiązań lojalnościowych z uwagi na duży udział w strukturze grupy stałych klientów.
W ramach wspierania sprzedaży wydajemy systematycznie gazetkę promocyjną, stosujemy sezonowe obniżki i wyprzedaże. Prowadzimy kampanie medialne z szerokim wykorzystaniem wszystkich lokalnych mediów (internet, radio i telewizja lokalna, outdoor). Spółdzielnia corocznie inwestuje w rozbudowę posiadanej infrastruktury, parku maszynowego oraz odświeżanie wizerunku sieci. Wydatki na te cele sięgają rocznie kilkunastu milionów złotych Co ważne są finansowane z własnych, wypracowanych przychodów, bez kredytowania. W naszej ocenie inwestycje to najlepsza droga do rozwoju sieci, pozyskiwania nowych klientów oraz zwiększania wartości koszyka - mówi Janusz Kulesza.

Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem” w Białymstoku założona została już u schyłku XIX wieku w roku 1897. Dziś działa na terenie miasta Białystok, posiada 34 sklepy (łączna powierzchnia użytkowa ponad 28 tys. mkw.), dwie piekarnie, ciastkarnię, zakład przetwórstwa mięsnego i zakład produkcji wyrobów garmażeryjnych, w których odbywa się produkcja na potrzeby własnej sieci i sprzedaży zewnętrznej. Spółdzielnia prowadzi także lokale gastronomiczne: trzy bary szybkiej obsługi (jest w trakcie oddawania do użytku kolejnego) oraz centrum konferencyjno - bankietowe Centrum Astoria. Firma jest producentem wielu uznanych wyrobów piekarskich, ciastkarskich, mięsnych i garmażeryjnych. Jako jedna z pierwszych firm w regionie rozpoczęła w 2002 roku wdrażanie do całego obszaru swojej działalności systemu HACCP. Piekarnia posiada system ISO 22000.

 • Karol 2016-07-16 09:09:30

  Zapraszam do wykorzystania e-commerce jako możliwości zwiększenia sprzedaży

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  18,99

 • Śr

  15,75

 • Min

  9,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane