PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Społem chce odzyskać klientów

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 6 czerwca 2013 09:01

Społem chce odzyskać klientów

Polacy mają już dość dużych sklepów i chętniej robią zakupy w małych. Na tym trendzie powinno zyskiwać Społem. Ale nie zyskuje - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

W zeszłym roku przychody 260 spółdzielni zrzeszonych w Krajowym Związku Rewizyjnym Spółdzielni Spożywców "Społem" wyniosły około 7 mld zł. To oznacza nieco słabszy wynik od osiągniętego w 2011 r., kiedy to doszedł on do 7,1 mld zł. Jednak w porównaniu z latami 2009-2010 procentowy spadek w obrotach jest już dwucyfrowy. Wówczas bowiem roczne obroty spółdzielni sięgały 8,5 mld zł - pise "DGP".

Jerzy Rybicki, prezes KZRSS "Społem", przyznaje, że w tym roku oczekiwany jest dalszy nieznaczny spadek w obrotach. Tłumaczy to przede wszystkim coraz mocniej odczuwanym spowolnieniem gospodarczym.

Społem jednak już stosuje rozwiązania, które pozwolą np. dorównać ceną konkurencji. Powołano Krajową Platformę Handlową "Społem", której zadaniem jest koordynacja zakupów towarów handlowych dla spółdzielni oraz promocja Społem. Na razie przynależy do niej 140 spółdzielni - czytamy w "DGP".

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Marek 2013-06-09 21:27:54

  Zgadzam się w 100 % z Martą, Społem odstrasza cenami. Nie rozumiem tego, kto i dlaczego wyniszczył tę sieć handlową. Dlaczego nie negocjuje się z producentami niskich cen, albo zarząd jest tak pazerny. Dlaczego nie wprowadza marek własnych, tylko lamenty że Biedronki, Lidle i hipermarkety zabierają im klientów. Gdybym chciał robić podstawowe, codzienne spożywcze zakupy w sklepach Społem, to tydzień do wypłaty miałbym pustą lodówkę i nie byłoby za co chleba kupić,budżet domowy zapinam na ostrym wydechu jak większość polskich rodzin.

 • Marta 2013-06-07 14:03:08

  Mam Społem pod nosem. Miła obsługa. Kupuję tam sporadycznie (raz w roku albo rzadziej. Czysciutko, duży wybór ale dla mnie drogo. Wystarczy ,że porównam ceny często kupowanych artykułów (mleko UHT, cukier, mąka , mięso) i wychodzę

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  12,99

 • Śr

  7,51

 • Min

  4,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8147

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane