Społem Olsztyn: lepszy wynik dzięki reorganizacji sieci

Autor: Marta Ogonek, dlahandlu.pl 30 czerwca 2010 10:10

Dla prezesa zarządu PSS Społem Olsztyn pierwsze półrocze br. jest dość zaskakujące. - Do maja przychody są niższe niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Co ciekawe, w tym roku nie przybyło nam nowej konkurencji (w 2009 w Olsztynie powstało aż 14 nowych marketów), nastąpił też spadek bezrobocia, ale nie przekłada się to na obroty sklepów. Możemy się za to poszczycić lepszym wynikiem finansowym - powiedział w rozmowie z portalem dla handlu.pl Stanisław Tunkiewicz.

Czemu olsztyńska sieć zawdzięcza zysk, mimo niższych przychodów? - Przeprowadzonym działaniom restrukturyzacyjnym - odpowiada prezes
Tunkiewicz. Społem zainwestowało w ubiegłym roku w zintegrowany system informatyczny, co umożliwiło oszczędności. - Ponosimy znacznie mniejsze koszty osobowe, ponieważ dział administracji od momentu wdrożenia systemu jest mniejszy o 17 osób. Zyskaliśmy również dzięki renegocjacjom umów z dostawcami - kupujemy teraz taniej i mamy wyższe marże o 1,5 do 2 proc.  sumie do maja br. zysk wzrósł o 0,5 mln zł w porównaniu z rokiem ubiegłym. Jest szansa na lepszy wynik także w skali całego roku, jeżeli sprawdzą się prognozy analityków i od września sprzedaż detaliczna wzrośnie - podsumowuje Stanisław Tunkiewicz.

PSS Społem Olsztyn prowadzi aktualnie 47 sklepów na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,99

  • Śr

    1,33

  • Min

    0,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9044
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane