PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Społem Poznań: Reagujemy na trendy społeczne - przykładem jest sklep z żywnością ekologiczną

Autor: www.dlahandlu.pl 21 lutego 2013 12:00

Gospodarka jest w stanie pogłębiającej się recesji, co ma bezpośredni wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorstw oraz sytuację finansową gospodarstw domowych. Określonej dynamice ulega też profil klienta. Beneficjentem kryzysu są duże sieci handlowe z zagranicznym kapitałem, szczególnie dyskonty. Rośnie również konkurencja wśród sklepów małopowierzchniowych typu convinience store. Systematycznie postępuje proces konsolidacji zarówno w sektorze hurtowym jak i detalicznym - mówi Grażyna Raniewicz-Lis, prezes zarządu "Społem" Poznańska Spółdzielnia Spożywców.

- Funkcjonowanie w realiach, w których polskie państwo nie stwarza żadnych sprzyjających warunków dla rozwoju spółdzielczej formy gospodarowania, a wręcz odwrotnie kolejnie nowe projekty legislacyjne prowadzą wprost do demontażu systemu spółdzielczego - nie należy do łatwych zadań. Odpowiedzią Spółdzielni na obecną sytuację rynkową jest podejmowanie działań zmierzających do zapewnienia stabilizacji oraz dążenie do rozwoju sieci handlowej poprzez sukcesywne otwieranie nowych placówek - dodaje Grażyna Raniewicz-Lis.

Obecnie Spółdzielnia prowadzi dwie duże inwestycje w Poznaniu przy ul. Słowiańskiej i ul. Wilczak w wyniku. Powstaną tam nowee obiekty handlowe. Podobne przedsięwzięcia planowane są już na rok 2014.

- Cechą charakterystyczną naszego przedsiębiorstwa jest jego wielobranżowość - do sieci należą zarówno sklepy spożywcze, jak i sklepy z artykułami gospodarstwa domowego, chemią gospodarczą i kosmetykami. Zapewnia to klientom szeroki dostęp do różnego rodzaju asortymentu, z kolei Spółdzielni możliwość elastycznego dopasowania się do potrzeb rynku. „Społem" PSS cały czas dąży do poszerzenia dostępnej oferty sprzedażowej, a także poszukuje nowych form prowadzenia działalności wykorzystując nowoczesne trendy społeczne. Przykładem jest pierwszy uruchomiony pod szyldem „Eko Społem" sklep z żywnością ekologiczną , ekologicznymi artykułami chemii gospodarczej i kosmetykami - wyjaśnia prezes spółdzielni.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,69

  • Śr

    6,13

  • Min

    4,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane