Społem Szczecin: Nasze sklepy nadążają za jakością narzucaną przez sieci z zagranicy

Autor: Północna Izba Gospodarcza 13 czerwca 2016 10:53

Na rynku zdominowanym przez dyskonty i sklepy franczyzowe Społem skutecznie broni swojej pozycji: inwestuje w tworzenie nowoczesnych i przyjaznych dla klienta sklepów i stale poszerza swoją ofertę handlową. – Mamy dość zróżnicowaną strukturę jeżeli chodzi o sklepy. W niektórych małych pracuje kilka osób, ale mamy w Szczecinie kilka kaufhal, które zatrudniają po 30 osób i dzisiaj spokojnie konkurują z innymi sklepami popularnych sieci. Mają one największą liczbę klientów – mówi Jerzy Malesa, wiceprezes ds. handlu.

Siłą sieci Społem jest tradycja, przywiązanie klientów, wysoka jakość produktów oraz rozwijanie oferty: - Zainwestowaliśmy w lady chłodnicze, sprzęt do krojenia wędlin, a także w regały i lady pomagające w eksponowaniu towaru. Nasze sklepy nadążają za jakością narzucaną przez nowe sieci z zagranicy. Ostatnie lata to wielkie remonty, na przykład niemal od nowa wybudowana Hala Piastowska, Supersam Pogodno czy trwający remont sklepu Castor przy ul. E. Plater 82 – mówi Jerzy Malesa.

– Tradycja jest obecna w naszych sklepach, ale zdecydowanie staramy się, by miała ona jak najbardziej nowoczesne wydanie. Naszą siłą są głównie produkty świeże: warzywa i owoce, wielką popularnością cieszą się u nas wędliny i mięso, stąd duży nacisk, by działy mięsne były dobrze wyposażone i nowoczesne. Dyskonty nie kroją wędlin. Klient nie ma również możliwości wyboru elementu mięsa i wstępnej jego obróbki, mielenia, ubijania kotletów- dodaje Paweł Siemiński, dyrektor Biura Handlu sieci Społem.

Szefowie Społem zwracają uwagę także na sposób sprzedaży pieczywa. Na terenie największych sklepów funkcjonują piekarnie. W przeciwieństwie do konkurencji, pieczywo wypiekane na miejscu tworzone jest z ciasta świeżego, dostarczanego z piekarni, a nie z ciasta głęboko mrożonego. – Warto także dodać, że coraz większą popularnością cieszy się sprzedaż świeżych ryb – dodaje Paweł Siemiński.

SPOŁEM Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Szczecinie jest jednym z większych pracodawców w mieście. Sieć sklepów zatrudnia ponad 700 osób, zrzeszając blisko 1300 członków. Sieć prowadzi 58 sklepów spożywczych i przemysłowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,89

  • Śr

    3,40

  • Min

    1,95

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane