Społem w Białymstoku przeznacza na modernizację obiektów 10 mln zł rocznie

Autor: KZRSS Społem 24 czerwca 2016 10:08

W najbliższych miesiącach duże zmiany czekają dwa ważne obiekty sieci handlowej „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Białymstoku. Po zakończeniu remontu i modernizacji olbrzymią metamorfozę przejdzie „Hermes" przy ulicy Gajowej, gdzie powstanie bar, także z okienkiem dla zmotoryzowanych. Kapitalny remont i modernizację przejdą również popularne Delikatesy przy Rynku Kościuszki 25.

Od marca br. trwają prace remontowe i modernizacyjne przy „Hermesie" na Dziesięcinach. Otwarcie zaplanowano na pierwsza połowę sierpnia br. Obok sklepu z obuwiem i odzieżą, artykułami papierniczymi i gospodarstwa domowego powstanie również nowoczesny bar z 70 miejscami. Specjalnością baru będzie tradycyjna kuchnia polska, z sukcesem funkcjonująca od lat we wszystkich barach z logo „Społem" PSS w Białymstoku.

Nowością zaś będzie okienko dla zmotoryzowanych – bar w wersji drive z zestawami lunchowymi i obiadowymi do nabycia wprost z auta. W nowym „Hermesie" zatrudnienie znajdzie około 40 osób.
Z kolei Delikatesy zostaną zamknięte w dniu 26 czerwca br. i zaraz ruszą w nich prace remontowe i modernizacyjne, które potrwają około trzech miesięcy.

Zakres prac remontowych i modernizacyjnych jest szeroki. W Delikatesach zostaną rozdzielone wejścia. Nie będzie się już wchodzić z jednego przedsionka, ale drzwi zostaną wstawione w dwóch częściach budynku. Do wnętrza sklepu prowadzić więc będą dwa przestronne wejścia. Przebudowane też zostaną zaplecza – część socjalna i magazynowa znajdujące się w piwnicy budynku, dokonana zostanie wymiana urządzeń chłodniczych oraz odświeżona zostanie elewacja i fasada budynku.

Ponadto w odnowionych Delikatesach zmieni się aranżacja i będzie nowy układ stoisk. Zakłada się, że organizacja sali sprzedażowej będzie lepsza i w wersji samoobsługowej – poza stoiskami z mięsem, wędlinami rybami czy serami, które będą podawane tradycyjnie.

Średnio rocznie białostocka „Społem" PSS na inwestycje wydaje 10 mln zł. Tylko na remont i modernizację Delikatesów pójdzie około 3 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,30

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane