PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Społem w Opolu zamyka nierentowny sklep

Autor: gazeta.pl 5 stycznia 2015 09:32

Sklep należący do PSS Społem najprawdopodobniej w ciągu dwóch miesięcy zostanie zamknięty. Najemca już złożył w ratuszu wypowiedzenie umowy najmu - podaje gazeta.pl.

Sklep jest w fatalnej kondycji finansowej, a do tego mieści się w tzw. strefie 0, gdzie stawka ustalona przez ratusz za metr kwadratowy najmu wynosi ok. 40 zł. Sklep płaci więc ok. 30 tys. zł miesięcznie.

W spółdzielni przyznają, że znaczny spadek klienteli obserwują od trzech, czterech lat. Ze spadkiem klientów, a co za tym idzie - spadkiem dochodów, Społem na początku kryzysu próbowało radzić sobie samo. Wymieniono urządzenia na bardziej energooszczędne, a gdy to niewiele dało, zaczęły się cięcia etatów - podaje gazeta.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • oikonomikos 2015-01-10 17:25:07

  Społem handluje według przestarzałej formuły, a przyczyną tego są prezesi poszczególnych oddziałów. A ciągle jest to największa sieć handlowa w Polsce....szkoda. Tylko mało kto wie,że poszczególne oddziały działają osobno, dlatego zawsze przegrywają z dyskontami i innymi sieciami droższym towarem. Chyba,że Społem pójdzie tą sama ścieżką (lub inną, ale bardziej jeszcze innowacyjną)

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,50

 • Śr

  3,37

 • Min

  2,33

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane