Społem w Piasecznie znów pod lupą prokuratury

Autor: piasecznonews.pl 11 lipca 2017 12:09

Prokuratura Krajowa objęła nadzorem wznowione śledztwo w sprawie podejrzeń o niegospodarność i wyprowadzenie z Powszechnej Spółdzielni Spożywców Społem Piaseczno 1,6 mln zł - pisze portal piasecznonews.pl.

Prokuratura Regionalna już raz umorzyła śledztwo w tej sprawie. Jednak obecne władze spółdzielni zażaliły się na to rozstrzygnięcie do Sądu Okręgowego i uzyskały korzystne dla siebie postanowienie. Z obawy, że znów postępowanie zostanie przeprowadzone mało rzetelnie i umorzone, tym razem ktoś spoza PSS Społem poprosił ministra Błaszczaka o zwrócenie uwagi na działania śledczych. 

Jak opisuje piasecznonews.pl, sprawa dotyczy wydarzeń, które miały miejsce w latach 2009-2011. Zarząd, który przejął rządy w wiosną 2016 roku, po zapoznaniu się z dokumentami, stwierdził, że jego poprzednicy zlecili w 2010 roku wyburzenie pięciu magazynów przy ul. Jana Pawła II w Piasecznie za horrendalnie wysoką cenę 1,84 mln zł. W zawiadomieniu do prokuratury prezes PSS Ryszard Świderski napisał, że rzeczywisty koszt demontażu tych hal wynosił 250 tys. zł, co ustalił powołany przez Spółdzielnię niezależny rzeczoznawca.

To nie koniec kontrowersji. Do prokuratury trafił również opis przypadku dawnego sklepu Filipinka o powierzchni 72 m kw. przy ul. Warszawskiej w Konstancinie-Jeziornie. Na przełomie lat 2009 i 2010 miało w nim dojść do remontu za 270 tys. zł. Nie wiadomo, czy cokolwiek zrobiono, w biurze Społem brakuje dokumentacji powykonawczej. 

Całość na piasecznonews.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10636

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane