Społem w Piasecznie znów pod lupą prokuratury

Autor: piasecznonews.pl 11 lipca 2017 12:09

Prokuratura Krajowa objęła nadzorem wznowione śledztwo w sprawie podejrzeń o niegospodarność i wyprowadzenie z Powszechnej Spółdzielni Spożywców Społem Piaseczno 1,6 mln zł - pisze portal piasecznonews.pl.

Prokuratura Regionalna już raz umorzyła śledztwo w tej sprawie. Jednak obecne władze spółdzielni zażaliły się na to rozstrzygnięcie do Sądu Okręgowego i uzyskały korzystne dla siebie postanowienie. Z obawy, że znów postępowanie zostanie przeprowadzone mało rzetelnie i umorzone, tym razem ktoś spoza PSS Społem poprosił ministra Błaszczaka o zwrócenie uwagi na działania śledczych. 

Jak opisuje piasecznonews.pl, sprawa dotyczy wydarzeń, które miały miejsce w latach 2009-2011. Zarząd, który przejął rządy w wiosną 2016 roku, po zapoznaniu się z dokumentami, stwierdził, że jego poprzednicy zlecili w 2010 roku wyburzenie pięciu magazynów przy ul. Jana Pawła II w Piasecznie za horrendalnie wysoką cenę 1,84 mln zł. W zawiadomieniu do prokuratury prezes PSS Ryszard Świderski napisał, że rzeczywisty koszt demontażu tych hal wynosił 250 tys. zł, co ustalił powołany przez Spółdzielnię niezależny rzeczoznawca.

Przeczytaj także:

To nie koniec kontrowersji. Do prokuratury trafił również opis przypadku dawnego sklepu Filipinka o powierzchni 72 m kw. przy ul. Warszawskiej w Konstancinie-Jeziornie. Na przełomie lat 2009 i 2010 miało w nim dojść do remontu za 270 tys. zł. Nie wiadomo, czy cokolwiek zrobiono, w biurze Społem brakuje dokumentacji powykonawczej. 

Całość na piasecznonews.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    13,32

  • Śr

    7,07

  • Min

    3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8511

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane