Społem w Wołominie: Handel wielkopowierzchniowy zagraża lokalnemu

Autor: dlahandlu.pl 2 czerwca 2011 07:43

Społem w Wołominie: Handel wielkopowierzchniowy zagraża lokalnemu

Burmistrz Wołomina chce przeznaczyć teren po Stolarce Budowlanej na działalność przemysłowo handlową z zabudową sklepów wielkopowierzchniowych o powierzchni powyżej 2000 mkw. Zdaniem zarządu miejscowego PSS Społem taka lokalizacja stanowi zagrożenie dla lokalnego handlu i usług.

Miastu potrzebne są miejsca pracy w sektorze wytwórczym, a nie kolejne powierzchnie handlowe. Centrum handlowe powinno być zlokalizowane poza miastem, aby potencjalny inwestor przygotował niezbędną infrastrukturę, co przy okazji podniesie wartość rynkową okolicznych nieruchomości i poprawi jakość życia mieszkańców - uważa zarząd Spółdzielni.

„PSS Społem zatrudnia 100 pracowników i dla części z nich uruchomienie hipermarketu na terenie Stolarki Budowlanej oznaczać będzie utratę stanowiska pracy. Uderzy to także w polskich dostawców, którzy zostaną zastąpieni przez dostawców sieciowych. Powszechnie wiadomo także, że hipermarkety wymuszają na dostawcach niekorzystne warunki: żądają coraz to niższych cen (często poniżej kosztów produkcji) oraz długich terminów płatności. Dzięki międzynarodowym zakupom i „cenom transferowym" sieci handlowe „przerzucają" zysk wypracowany w Polsce do kraju o zdecydowanie niższej niż w naszym kraju stawce podatku dochodowego od osób prawnych i w ten sposób Polska nie odnosi korzyści z ich działalności. Trudno dostrzec korzyści z lokalizacji na terenie byłej Stolarki Budowlanej wielkopowierzchniowych sklepów sieciowych [...]" - czytamy w oświadczeniu zarządu PSS w Wołominie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,69

  • Śr

    6,18

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9044

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane