PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Spółkę z o.o. będzie można zarejestrować przez internet w 24h

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 28 września 2010 11:06

Wspólnicy będą mogli założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością bez udziału notariusza i zarejestrować ją przez internet w ciągu 24 godzin. To główne założenie projektu nowelizacji kodeksu spółek handlowych, który Ministerstwo Sprawiedliwości w połowie września skierowało pod obrady Rady Ministrów - czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.

By zarejestrować spółkę w ciągu jednej doby w trybie S24, przedsiębiorca będzie musiał skorzystać z formularza wniosku dostępnego w internecie. W ciągu 7 dni od wpisu spółki do rejestru wspólnicy będą musieli dopełnić pozostałych formalności, m.in. wnieść wkłady na pokrycie kapitału zakładowego.

W nowelizacji nie przewidziano jednak żadnych rozwiązań na wypadek niewywiązania się przez wspólników z tego obowiązku, a obecna regulacja nie przewiduje mechanizmów pozwalających na wykluczenie z obrotu spółki z o.o., bez pokrytego kapitału zakładowego.

Jak podaje "DGP", jeśli wspólnicy nie wniosą wkładów na pokrycie kapitału zakładowego, sąd będzie mógł wezwać do usunięcia braków pod rygorem grzywny do 5 tys. zł. Jeżeli okaże się, że dokumenty dostarczone przez spółkę nie spełniają ustawowych wymogów lub któregoś z nich brakuje, trzeba będzie rozpocząć proces likwidacji spółki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    6,14

  • Min

    4,66

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane