Spór wokół opłaty targowej dla firmy zarządzającej targiem w Nasielsku

Autor: Gazeta Nowodworska 21 marca 2011 11:06

Jeśli nie będzie porozumienia z właścicielami prywatnego targowiska, władze będą organizować miejskie targowisko. Jest na to miejsce po starej oczyszczalni ścieków przy ul. Kościuszki.

Po raz kolejny radni zajmą się sprawą obniżenia inkasa płaconego właścicielowi prywatnego targowiska w Nasielsku. Obecnie otrzymują oni aż 90 proc. zebranej opłaty targowej. Obecny burmistrz chce, by dostawali tyle ile ZGKiM zarządzający targowiskiem przy ul. Lipowej, czyli 60 proc. Resztę pieniędzy miałoby trafić do budżetu gminy.

Spółka Guliwer zapwoida, że nie będzie zainteresowana prowadzeniem targowiska przy obniżonych wpływach. Są dwa wyjścia: albo podniesienie cen za wynajem powierzchni dla handlujących, albo likwidacja targowiska.

Burmistrz Nasielska, nieprzekonany po spotkaniu z właścicielami prywatnego targowiska o nieopłacalności jego prowadzenia po zmniejszeniu inkasa, chce, by na najbliższej sesji w porządku obrad znalazł się punkt dotyczący jego zmniejszenia.Jeśli spółka się nie zgodzi, będzie próbował zorganizować miejskie targowisko.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    2,62

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9324

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane