PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Sprzedawcy nie muszą umieszczać cen na każdym towarze

Autor: Onet.pl za IAR 31 grudnia 2012 08:58

Sprzedawcy nie muszą umieszczać cen na każdym towarze

Klienci robiący zakupy w nowym roku mogą mieć problemy ze znalezieniem ceny. Od 1 stycznia sprzedawcy nie będą musieli umieszczać cen na każdym towarze - informuje Onet.pl za IAR.


Taki obowiązek był dla właścicieli sklepów sporym utrudnieniem. Pomimo zmiany przepisów sprzedawcy będą mieli obowiązek dokładnego informowania klientów o cenie produktu tak, aby nie mieli wątpliwości, ile zapłacą za zakupy.

Do tej pory z obowiązku umieszczania cen na każdym towarze były zwolnione jedynie te sklepy, które posiadały tak zwane "weryfikatory cen", na przykład czytniki kodów kreskowych, które wyświetlały cenę towaru. Od 1 stycznia ta regulacja ma objąć wszystkich sklepikarzy. 

Polska Izba Handlu zwraca jednak uwagę, iż ustawa wprowadzająca tę zmianę jest dopiero na etapie projektu. 20 grudnia zakończyły się konsultacje społeczne w tej sprawie. Projekt nie był jeszcze głosowany w Sejmie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Marta 2013-04-15 16:46:17

    Nie ma ceny w widocznym miejscu, nie kupuję. Więc jest to problem sprzedajacych, bo mniej sprzedadzą towaru.

  • nurek 2013-01-07 15:53:26

    Usuńcie te BZDETY natychmiast. Następni podadzą Was za źródło i będzie jeszcze wiarygodniej.Nielubiana przeze mnie Sfora podaje przynajmniej linki do źródła a to co tu opublikowano to zwykły plotkarski bełkot. Żenada nie licująca ze specjalistycznym portalem.

  • John Wayne 2013-01-05 22:32:33

    Każdy artykuł dotyczący zmian bez podania podstawy prawnej jest kaczką dziennikarską i szkoda czasu na czytanie takich głupot bo wiadomo, że są/były święta więc to kiepski sezon dla tablodiów.

ZOBACZ WSZYSTKIE (6)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane